4K Oyun Videosu Çekmek İçin Crossfire Uygun Mu ?

Daha fazla  
Yeni Bilgisayar alıp 4K oyun Videoları çekmek istiyorum. Bu işlem için iki tane R9 390X ekran kartını alıp Crossfire yapmak istiyorum.
Ama bilindigi gibi Crossfire'da sorunlar olabiliyor.
Ben oyun Videoları çekerken oyunda veya videoda sorun olur mu ?

4K oyun çekip de ne yapacaksın?
2 tane 980 al bence.
4K çekeceğin videoları depolamayı düşünerek bir sistem topla.
4K videoların boyutlarını araştır.
Render yapacaksan güçlü bir işlemci almalısın.

4K yerinde 1080P 60FPS çekmen daha iyi olur.

1. Depolama alanının geniş olması lazım.
  2. Bu videoları render yapmak için güçlü bir işlemcinin olması lazım.
  3. İnternetinin de iyi olması lazım, yoksa çok uzun sürebilir yüklemesi.
1080P 60FPS için tek 980 veya 970 dahi yeterli.

4K oyunun ayrı bir zevki var. Daha sona ayrı bir konu açarak render sistemi vs. soracağım. Şu anlık sorum iki tane R9 390X Video çekerken sorun çıkartır mi ?

4K video' mu? Daha kimsenin evinde 4K Tv veya 4K monitör bile yok iken boşa masraf yapıp 4K video çekmek niye? Monitör ve Tv' yi geçtim 4K için yeterli internet hızı olmayan insanlar var. Bence boşu boşuna bir saçmalığa kapılma. Sen 4K çekersin millet 480p ile zorla izler. Çok gereksiz bir düşünce.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4K videolarda 1080p izlesen bile normal 1080p'ye göre daha kaliteli oluyor. Ayrıca 4K oyun keyfi başka. 16 mbps internet ile 4k Video izlenebiliyor

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı