4K Seçeneği Olmayan Sisteme 4K Çözünürlük Gelmesi

Benim monitör 1366X768 ekran kartını GTX1060'a yükseltince 1080P geldi :D.
Ama sen 1080'e çek 4K gözükse bile ayarlarda 1080'in içine sığdırılmış bir 4K oluyor ve 1080P'den daha kötü oluyor.
Aynen DSR'de olabilir.
1080p'den daha kötü değil daha iyi oluyor. Youtube'da 4K video izler gibi düşün. Bu ayar grafiklere etki etmesede Kenar düzeltmek için birebir. Bazı oyunlarda MSAA, TAA hangisini açarsan aç o pikselleşmeyi farkediyorsan ama bu ayar %100 çözüm sağlıyor. Tabi iyi bir kart şart. :D

1080P'den daha kötü değil daha iyi oluyor. YouTube'da 4K video izler gibi düşün. Bu ayar grafiklere etki etmese de kenar düzeltmek için birebir. Bazı oyunlarda MSAA, taa hangisini açarsan aç o pikselleşmeyi farkediyorsan ama bu ayar %100 çözüm sağlıyor. Tabi iyi bir kart şart. :D.

E o zaman ben şimdi monitör'üm 768P olduğu halde 1080P görünüyor. 1080P'mi yapayım?

Aynen. Masaüstünde direkt Windows'un el atması lazım. %100 olan ölçeklendirmeyi %75-80'e çekebilsek 2K deneyimi gibi olucak aslında. :D
Ben de bazen simgeler büyük olup netlik artsın, ucundan da olsa 4K'daki keskinliği az çok göreyim diye 2K monitörümü %175'de falan kullanmayı deniyorum, laptop deneyimi oluyor :D

Geri
Yukarı