4K TV + Xbox Series S vs Xbox Series X

Xecition18

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba şu anda kullandığım TV 1080p 60FPS eski bir LG televizyon. Başlıkta gördüğünüz gibi şu anki TV ile Xbox Series X mi yoksa yeni bir 4 k TV ile Xbox Series S mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Series S için 4K bir televizyona gerek yok, zaten çoğu oyunda maksimum sunabildiği kalite 1440p, o da 30FPS ile ki bu en iyisi. Artık 1080P30FPS'e bile geçti. Şans eseri bazen 1080P60FPS görebiliyoruz ama genelde 720-900p60FPS. 4K TV'yi Series X için alabilirsiniz sadece.
Sonuç olarak bence Series X alın en azından her oyunda en kötü 1080P60FPS deneyim alabileceksiniz, TV çözünürlüğü düşük olsa da gene iyi gözükecektir oyunlar.

Series S alınacaksa da 1080P-1440p 120Hz civarı bir monitör gayet yeterli olacaktır.

Series S için 4K bir televizyona gerek yok, zaten çoğu oyunda maksimum sunabildiği kalite 1440p, o da 30FPS ile ki bu en iyisi. Artık 1080P30FPS'e bile geçti. Şans eseri bazen 1080P60FPS görebiliyoruz ama genelde 720-900p60FPS. 4K TV'yi Series X için alabilirsiniz sadece.
Sonuç olarak bence Series X alın en azından her oyunda en kötü 1080P60FPS deneyim alabileceksiniz, TV çözünürlüğü düşük olsa da gene iyi gözükecektir oyunlar.

Series S alınacaksa da 1080P-1440p 120Hz civarı bir monitör gayet yeterli olacaktır.
Hocam bende 4k tv ve series s var. Şimdi 1080P çeksem görüntü kalitesi 4k veya 2k dan daha mı iyi olur acaba ? Nasıl bir ayar çekicem bilemedim. Destiny,Diablo,Fh4-5,Far Cry 5 6 gibi oyunlar oynuyorum.

Merhaba şu anda kullandığım TV 1080p 60FPS eski bir LG televizyon. Başlıkta gördüğünüz gibi şu anki TV ile Xbox Series X mi yoksa yeni bir 4 k TV ile Xbox Series S mi?
Hocam Series X ve şu anki TV daha iyi olur. İkisi de pek mantıklı değil ama. Series s ile şu anki televizyonunuzu kullanabilirsiniz çoğu oyunu 1080p de oynatıyor çünkü. Fakat series x alabiliyorsanız direkt alın. Yalnız şunu söylemeliyim PC almak çok daha mantıklı.

Hocam bende 4K TV ve Series S var. Şimdi 1080p çeksem görüntü kalitesi 4K veya 2K'den daha mı iyi olur acaba? Nasıl bir ayar çekeceğim bilemedim. Destiny, Diablo, FH4-5, Far Cry 5 6 gibi oyunlar oynuyorum.

Aynı TV üzerindeyken ayarlardan değiştirmekten bahsediyorsanız kalite düşer 4K seçeneğinde oynamaya devam edin. Eğer 1080p bir monitöre geçecekseniz ama ekran küçüleceğinden daha net bir görüntüye sahip olursunuz fakat aman aman bir kalite farkı olmaz. 4K TV de 4K kalmak en iyisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı