4x2 8 GB RAM, 3,94 GB Kullanılabilir

MrBloo

Decapat
Daha fazla  
RAM'lerim 8GB ama RAM'lerin birini okuyor DRAM slotlarındaki konfigürasyonu slotların arasında birer boşluk bırakıcak şekilde taktım (4 slottan 1. ve 3. slotlar) kullanılabilir alan: 3,94GB gözüküyor. Sebebi nedir?

İşletim sistemim 64 bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ve 3 yerine 2 ve 4'e takmayı deneyin. Sisteminiz nedir? İşlemci doğru oturmamış olabilir. Soğutucu işlemciye çok baskı yapıyor olabilir.

1 ve 3 yerine 2 ve 4'e takmayı deneyin. Sisteminiz nedir? İşlemci doğru oturmamış olabilir. Soğutucu işlemciye çok baskı yapıyor olabilir.
Çok teşekkür ederim, sistemi 1 yıldır oyun amaçlı kullanmıyorum, şu an iş yerinde Server Service’de ana bilgisayar olarak çalışıyor kapatınca diğer bilgisayarlar iş yerinde kullandığımız yazılıma giremiyor o yüzden işler sakinleşince dediğinizi yapıcağım muhtemelen sorun dediğinizi yapınca düzelicektir, tekrar teşekkür ediyorum

Sistemin ana bileşenleri: MSI Gaming Pro Carbon 970A, FX-6300, GTX 960, 4x4GB RAM, 2TB HDD ve 120GB SSD

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı