4x4 GB RAM çift kanal uyumu

Emrekara1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde 2400 MHz 2x4 8GB DDR4 RAM var. Kit olarak almıştım. Aynısından tekrar almayı düşünüyorum. İşlemciyi sonradan alacağım için bir isim veremiyorum. Şimdi bu takacağım RAM'ler çift kanal olarak mı çalışacak ? Yoksa uyumsuz mu çalışacaklar?

Tahmin ediyorum alacağım işlemcinin 4 kanal RAM desteği yok. 2 kanal desteği olan işlemciye 2 kit. Toplam 4 RAM takmak bir sorun çıkartır mı ? Aynı marka, aynı frekans, aynı kit olarak takacağım. Cevap verirseniz sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ana kart veya işlemci önemli değil. Benim merak ettiğim başka birşey. Diyelim ki 7700k işlemcim var. İşlemci ram kanal desteği 2 destekliyor. Ben bu sisteme 4 adet ram taksam mesela.. 2 kit şeklinde toplam 4 ram. Ram’ ler aynı frekans, aynı hafıza, aynı seri. Bu Ram’ ler Dual Channel olarak mı çalışacak ? Yoksa nasıl çalışacak ? Quad Channel çalışmayacağını bildiğim için. Nasıl çalışacağını merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı