5.000-6.000 TL Gamer Laptop Önerisi

Ekinkks9

Decapat
Ben bir kaç aydır oyuncu dizüstü bilgisayarı bakıyorum. Bütçem de 5.000 ile 6.000 arasındadır .
Acer:Captcha Verification
Bunu görmüştüm. Eğer bundan daha iyi önerileriniz varsa önerilere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:

SSD'ye abanabilirsin. Perfonmanları hemen hemen senin laptopa yakın ve daha ucuz.
Üsttekinin depolamasının sadece 480gb ssd olanı.

Son düzenleme:

SSD'ye abanabilirsin. Perfonmanları hemen hemen senin laptopa yakın ve daha ucuz.
Üsttekinin depolamasının sadece 480gb ssd olanı.
Bu bilgisayarların içinde Gtx 1050 var benim attığım laptop ta Gtx 1050Ti var.

Demek istediğim hem monster'ın kendi sitesinden al hemde ucuza al. Hepsiburada'dan bilmediğin bi yerden alma.

Lenovo:Captcha Verification
Biraz daha araştırdım bu bilgisayar alınır mı?
Kanka abartma ben sana 2 model veriyorum gücü senin verdiğine yakın diyorum yok 1050ti olcak diyorsun. 1050ti lı gösteriyorum bu seferde daha pahallısı daha dandiğini gönderiyosun hem de pahallı. Paran var belli hepsiburada falanla filanla uğraşma. Direk Monster'dan al ki muhatapın biri kesinlikle olsun. Bu sitelerdeki satıcılar çakal. Dediğim monster'a 8 daha eklersin ram hatta ben bir senin için Monstera yaziyim oluyor mu diye. Acele etme sadece.

Laptopların pahalılığından bıktım. Sattım kurtuldum allahtan. 980M ekran kartlı laptop sattım, 5200 liraya. Rtx 2060 ekran kartlı bilgisayar topladım 6 bin liraya. Şu paralara 1050 veya 1050 Ti almak iç acıtır bence. Tavsiyem 2.el GTX 1060 ekran kartlı bir laptop almanız.

Laptopların pahalılığından bıktım. Sattım kurtuldum allahtan. 980M ekran kartlı laptop sattım, 5200 liraya. Rtx 2060 ekran kartlı bilgisayar topladım 6 bin liraya. Şu paralara 1050 veya 1050 Ti almak iç acıtır bence. Tavsiyem 2.el GTX 1060 ekran kartlı bir laptop almanız.
İnsanlar laptop ya da "Oyuncu Laptop'u" yaparken öncelikleri taşınabilir vaziyette olması, çalışırken içindeki pilin seni yarı yolda bırakmaması, küçücük alanda elektrik enerjisinin fazladan ısı enerjisi yerine kaybolmadan daha verimli çalışması için yaptıkları; İyileştirme ve AR-GE harcamaları için sen o paraları ödüyorsun. O yüzden o kadar alana sen de sığdır o kadar gücü sen de kazan. 🙂
Yoksa ben de koskoca 1070TI makina alıp kullanmasını bilirdim ama evimden o kadar KM uzaktaki KYK yurdunda nasıl kullanırdım bir de orası var.

Konuya gelirsem 1050 ile 1050TI arasında öyle beklediğiniz gibi bir fark yok. Bariz olarak TI modelinin kendini ortaya koyduğu bir kaç oyun var sadece geriye kalan oyunlarda da çok benzer FPS değerleri alırsınız. Eğer 1050TI olan bir model arıyorsanız bunu öneririm.

İnsanlar laptop ya da "Oyuncu Laptop'u" yaparken öncelikleri taşınabilir vaziyette olması, çalışırken içindeki pilin seni yarı yolda bırakmaması, küçücük alanda elektrik enerjisinin fazladan ısı enerjisi yerine kaybolmadan daha verimli çalışması için yaptıkları; İyileştirme ve AR-GE harcamaları için sen o paraları ödüyorsun. O yüzden o kadar alana sen de sığdır o kadar gücü sen de kazan. 🙂
Yoksa ben de koskoca 1070TI makina alıp kullanmasını bilirdim ama evimden o kadar KM uzaktaki KYK yurdunda nasıl kullanırdım bir de orası var.
Zorunluluklara hiç bir lafım yok. Sadece fiyat farkını çok fazla buluyorum. Ben de üniversite okuyorum mesela. Ama arabam olduğu içi yazları memlekete giderken alıp götürebilime şansım var. Yani alanlara bir şey demiyorum yanlış anlamayın. Sadece fiyatı çok yüksek geliyor bana. O yüzden 2. el öneriyorum diyorum. Başka bir sebebi yok.

Zorunluluklara hiç bir lafım yok. Sadece fiyat farkını çok fazla buluyorum. Ben de üniversite okuyorum mesela. Ama arabam olduğu içi yazları memlekete giderken alıp götürebilime şansım var. Yani alanlara bir şey demiyorum yanlış anlamayın. Sadece fiyatı çok yüksek geliyor bana. O yüzden 2. el öneriyorum diyorum. Başka bir sebebi yok.
Fiyatı elbette düşük değil, ama o paranın gittiği yerler de yazdığım yerler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı