5.000-8.000 TL işlemci önerisi

Bütçe
5000tl 7500tl
5800x3D için eski AM4 anakart almak ne kadar mantıklı bilemiyorum. LGA 1700 ise AM4 gibi ölü soket.

ROG istiyorsanız:
Fark etmez ise:

Bunları almanız çok daha iyi olur AM5 soketinin desteği uzun olacak haliyle kolaylıkla upgrade edebilirsiniz. İşlemci için biraz beklemenizi öneririm 7000x3D serisi yakınlarda çıkacak.

5800x3D için eski AM4 anakart almak ne kadar mantıklı bilemiyorum. LGA 1700 ise AM4 gibi ölü soket.

ROG istiyorsanız:
Fark etmez ise:

Bunları almanız çok daha iyi olur AM5 soketinin desteği uzun olacak haliyle kolaylıkla upgrade edebilirsiniz. İşlemci için biraz beklemenizi öneririm 7000x3D serisi yakınlarda çıkacak.

Aynen kardeşim haklısın AMD 3D işlemcilerin yeni sürümü gelecek devamlı güncelleyen biri değilim sistemi 4.nesil işlemci ile bu zamana geldim ve geride kal miyim diyerek bu işe kalkıştım.

Kanka ben de 5800x3D var. Bu işlemci uçmuş, kanatlanıyor.

Vallahi kardeşim şöyle bir şey yaptım ben işlemcinin rakamı şu an 7500 ile 7900 bandında olduğu için ve anakart ile birlikte almaya kalktığımda bu rakam 14, 15k yı buluyor o yüzden biraz internet e baktım uygun fiyata şu özelliklerde kasa buldum ve doğru düzgün kullanmamış sahibi.

Sadece ekran kartı yok onu da ben ayarladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı