5.000 TL ikinci el anakart ve işlemci önerisi

MertAli37

Decapat
Daha fazla  
5k bütçem var anakart ve işlemci almak istiyorum, ikinci el tercihim. Şimdilik GTX 1650 ile kullanacağım ama ileride onu da yükseltmeyi düşünüyorum. Bana birbiriyle uyumlu anakart işlemci önerisi verir misiniz?

Biraz daha bütçe çıkarsanız ufaktan sıfır R5 5500 ve B450 almak mümkün ikinci el işlemci piyasası berbat durumda bulursanız ikinci elden R5 5600 öneririm. İkinci el anakart piyasasından bilgim yok o yüzden ikinci el B450 ikinci el R5 5600 öneririm sıfır alacağım derseniz de R5 5500 var zaten 5600 için kule tipi soğutucu alın stok fan yetmez.

Undervolt atar stok fan ile kullanırsınız fakat kule tipi alana kadar 5600 işlemciden tam performans alamazsınız.

Son düzenleme:
Biraz daha bütçe çıkarsanız ufaktan sıfır R5 5500 ve B450 almak mümkün ikinci el işlemci piyasası berbat durumda bulursanız ikinci elden R5 5600 öneririm. İlla ikisini de sıfır almanıza gerek yok ikinci el anakart piyasasından bilgim yok o yüzden sıfır B450 ikinci el R5 5600 öneririm sıfır alacağım derseniz de R5 5500 var zaten 5600 için kule tipi soğutucu alın stok fan yetmez.

Undervolt atar stok fan ile kullanırsınız fakat kule tipi alana kadar 5600 işlemciden tam performans alamazsınız.
5k bütçe ile o dediğiniz zor gibi hocam. Gerçi çok bir fark çıkmaz gibi evet mantıklı.

5K bütçe ile o dediğiniz zor gibi hocam.

Değil. 5600 sıfırı 4K civarında satılıyor ikinci el piyasasında biraz daha ucuza bulunur.

O yüzden tavsiyem ikinci el 5600 ikinci el B450 almak kule tipi için bütçeniz yoksa bütçe çıkartana kadar stok fanla kullanın ya da undervolt atın.

1800 TL yazmış fakat pazarlık yaparsınız belki satıcı ile.

İşlemciyide 5600 olarak alırsanız anakartı ikinci el tercih edersiniz.

Attığım ilan için pazarlık isteyin 100 TL bile düşse kârdır. Soğutucu olarak da artan bütçe durumuna bağlı. İkisinin toplam pazarlıksız fiyatı 5650 TL.

Bütçe çıkamam diyorsanız R5 5500 sizi üzmez yanına da ister ikinci el ister sıfır B450 alın.

R5 5500 illa kule tipi gerektiren bir işlemci değil stok fan da yeter ona.

Son düzenleme:
Değil. 5600 sıfırı 4K civarında satılıyor ikinci el piyasasında biraz daha ucuza bulunur.

O yüzden tavsiyem ikinci el 5600 ikinci el B450 almak kule tipi için bütçeniz yoksa bütçe çıkartana kadar stok fanla kullanın ya da undervolt atın.

1800 TL yazmış fakat pazarlık yaparsınız belki satıcı ile.

İşlemciyide 5600 olarak alırsanız anakartı ikinci el tercih edersiniz.

Attığım ilan için pazarlık isteyin 100 TL bile düşse kârdır. Soğutucu olarak da artan bütçe durumuna bağlı. İkisinin toplam pazarlıksız fiyatı 5650 TL.

Bütçe çıkamam diyorsanız R5 5500 sizi üzmez yanına da ister ikinci el ister sıfır B450 alın.

R5 5500 illa kule tipi gerektiren bir işlemci değil stok fan da yeter ona.
Hocam çok teşekkür ederim zaman ayırmışsınız, ama maalesef ki 5bin ₺ye bile zar zor çıkıyorum. Bu sistemi alıp birde 16gb ram almayı düşünüyorum hem daha 9 ay garantisi var. İnternetten oyun testlerine de baktığım zaman işlemci 3060ti la bile darboğaz yapmıyor. Satıcı ile de konuştum param güvende ile alacağım.

Birde o sistemi alırsam bu ramlar uyumlu olur mu?

Hocam çok teşekkür ederim zaman ayırmışsınız, ama maalesef ki 5bin ₺ye bile zar zor çıkıyorum. Bu sistemi alıp bir de 16 GB RAM almayı düşünüyorum hem daha 9 ay garantisi var. İnternetten oyun testlerine de baktığım zaman işlemci 3060 Ti'la bile darboğaz yapmıyor. Satıcı ile de konuştum Param Güvende ile alacağım.

Bir de o sistemi alırsam bu RAM'lar uyumlu olur mu?

Siz bilirsiniz hocam ben önerimi yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı