İkinci el işlemci ve anakart önerisi

cenkilgaz

Picopat
Yer
Mersin
Merhaba, sistemim aşağıdaki gibidir. Ekran kartım darboğaz yaptığı için işlemcimi değiştirmek niyetindeyim. Başta sadece i7-3770K alarak sorunu çözmeyi düşündüm fakat sistem DDR3 olduğu için eski bir sisteme yatırım yapmak istemiyorum. İkinci el olacak şekilde işlemci ve anakart önerisi yaparsanız çok mutlu olurum.

İşlemci: Intel i3 3220.
Ekran kartı: MSI Radeon RX 570 4 GB Gaming X
Anakart: ASUS H61M-A
RAM: 8 GB DDR3.
HDD kullanıyorum SSD'ye geçiş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güncel bir işlemci ve anakart istiyorsanız mecburen RAM de değişecek zaten. Hiçbir güncel platform DDR3 kullanmıyor. En fazla bir nesil ileriye gidip 4. nesil Intel alırsınız, o da ölü yatırım olur zaten.

Güncel olarak AM4 platformuna geçip 16 GB 3000 MHz üstü RAM, bütçenize uyarsa R5 5500 işlemci ve A320, B450 anakart alsanız işinizi görür.

Bütçeye uymazsa da işlemciyi 2. veya 3. nesil Ryzen işlemci alabilirsiniz 2. el.

Hocam güncel bir işlemci ve anakart istiyorsanız mecburen RAM de değişecek zaten. Hiçbir güncel platform DDR3 kullanmıyor. En fazla bir nesil ileriye gidip 4. nesil Intel alırsınız, o da ölü yatırım olur zaten.

Güncel olarak AM4 platformuna geçip 16 GB 3000 MHz üstü RAM, bütçenize uyarsa R5 5500 işlemci ve A320, B450 anakart alsanız işinizi görür.
Ramlerde sorun yok ramleri sisteme göre uyum sağlayacak bir duruma getirebilirim. Sadece işlemci ve anakart için 3000TL bütçem var. Bu bütçeye uygun bir şey arıyorum.

İkinci el R5 5500/R5 3600 ve B450 bir anakartı 3000 TL'ye alabilirsiniz de RAM'leri nasıl uyum sağlayacak duruma getireceksiniz, anlayamadım? DDR4 sisteme DDR3 RAM takamazsınız.
Hayır yanlış anladınız ben ram önerisi istemiyorum sadece işlemci ve anakart önerisi istiyorum. Zaten DDR4 ram alacağım bir gerçek.

RAM'lerde sorun yok RAM'leri sisteme göre uyum sağlayacak bir duruma getirebilirim. Sadece işlemci ve anakart için 3000TL bütçem var. Bu bütçeye uygun bir şey arıyorum.

DDR3 RAM'i DDR4 anakartta kullanamazsın.

Bütçeye uymazsa da işlemciyi 2. veya 3. nesil Ryzen işlemci alabilirsiniz 2. el.

Hocam 1200 liraya Ryzen 3 1200 var (sıfır) idare etmelik kullanılabilir bence eline para geçince 700 800'e satarsın 5500 5600'e falan geçebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı