5.000 TL ile Yayın, montaj ve oyun sistemi toplama

Alperen Taş

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Öncelikle daha önce hiç masaüstü bilgisayarım olmadı, bunu geçtim daha önce hiç kaliteli bir bilgisayarım olmadı malesef babamı bu sene içerisinde ikna edebildim. Fakat önemli olan şu ki kafam da çok soru işareti kaldı nasıl toplarım şimdi nasıl halledicem kime güvenicem gibisinden.

Kasa için 4.500 TL -5.000 TL arasında bir bütçem var.
Monitör için pek bir şeyim yok uygun ve kaliteli bir şeyler önerebilirsiniz belki.
Ekipmanlarım 500 TL tutuyor kulaklık klavye kamera gibi.
6bin TL'ye tamamlayabiliriz. Ekipman+monitör+kasa.

Sizlerden isteğim önerilerinizi yazmanız ve nerelerden parça almam gerektiğini söylemeniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye mouse gibi etkenler seni fazla engellemez. Kulaklık olarak 7.1 kulaklık alabilirsin. 200-300 civarı tutar ve Logitech HD bir kamera almanı öneririm. Bu A4tech de olabilir. Memnun kalanlar vardır monitör evde kullanılmayan televizyonlardan birini veya herhangi bir monitör alabilirsin. Bilgisayar için en önemli etken kasadır. Parayı kasaya yatırmanı siddetle tavsiye ederim :)

Sistem tavsiyemi aşağıdaki fotoda görebilirsin.

Koymuş olduğum monitör 23.6 inç boyutunda, 75Hz ve 1 ms tepki süresine sahip güzel bir oyuncu monitörü, Technopat'ın YouTube kanalında incelemesi de mevcut. Bütçeni biraz daha kısmak istersen ayni monitörün ürün kodu vx2257-mhd olan 21.5 inç'lik versiyonu da var. Dilersen onu da alabilirsin.

Mouse ve kulaklık koymadım. Amazon.com'dan Logitech G430 ve Logitech G402 alırsan sana toplam 350 TL gibi bir fiyata malolur. Toplamda tüm sistem herşey dahil yaklaşık 6000 TL'ye gelir.

2016-10-14 08.45.13.jpg

Monitöre daha az para yatırmanı söylememin nedeni kasa performans demektir. Bu yüzden yoksa 1920x1080 18.5 inç bir monitörde yeterli olur. Yedekten bir monitör ile çift ekran yapabilirsiniz. :)

Klavye mouse gibi etkenler seni fazla engellemez. Kulaklık olarak 7.1 kulaklık alabilirsin. 200-300 civarı tutar ve Logitech HD bir kamera almanı öneririm. Bu A4tech de olabilir. Memnun kalanlar vardır monitör evde kullanılmayan televizyonlardan birini veya herhangi bir monitör alabilirsin. Bilgisayar için en önemli etken kasadır. Parayı kasaya yatırmanı siddetle tavsiye ederim :)
Ekipmanlar önemsiz doğru.Fakat 6000 TL lik bir sistem için iyi bir monitör şart.Ben de PC mi ilk aldığımda televizyona taktım. Fakat 50 hz olduğundan dolayı hiç akıcı bi' performans alamıyorum.Cs:Go da full ayarlarda 150 fps üstü alıyordum fakat 25 fps gibi geliyordu. Oyun için sistem toplanıyorsa en az 60 hz monitör şart.

Son düzenleme:
Bilgisayarı kesinlikle inventusdan al ordan toplat. En güvenilir şirket. İnanmassan internet araştırıp neler yaptıklarına bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı