5.000 TL ofis bilgisayarı toplama

Olmadı gibi ama diğer parçaları arkadaşlar halletsin.
11. nesil Intel işlemci desteği var.
Anakart yok stokta.

SSD'yi bütçenize göre seçebilirsiniz. 10700K+Z490'a göre çok daha iyi bir seçim.

Normalde ASUS'un ucuz anakartı vardı ama kalmamış.

10700k+Z490'a göre çok daha iyi bir seçim.

Ben 11. nesili düşündüm.
Bu daha iyi olur.

Sızdırılan testler doğru ise 11. nesil tam bir balon. Zaten konu sahibi de 10-11 yıl idare etsin demiş, 10-11 yıl sonra 10. nesilden 11. nesile geçmek yerine yeni bir sistem toplanacaktır diye düşünüyorum.

10 yıl sonra geçmesin 2,3 yıl sonra geçer.
Balon değildir ama fiyatlarla.
Fiyat olarak gene avantajlı olacaktır ve Intel yine Z490'lara 12. nesil desteği de verir, vermezse ya da verirse görüşürüz.
Ayrıca şu RAM'lere bakın.
700 lira o RAM'e vermek yerine bu daha mantıklı olabilir.

Son düzenleme:
10 yıl sonra geçmesin 2,3 yıl sonra geçer.
Balon değildir ama fiyatlarla.
Fiyat olarak gene avantajlı olacaktır ve Intel yine Z490'lara 12. nesil desteği de verir, vermezse ya da verirse görüşürüz.
Bu arada hem güçlü olması önemli, 10 yıl sonra bile kullanılacak olması için, dayanıklı olması önemli.
Ahahahahaha. 12. nesil desteği verecekmiş bak bak. DDR5 geliyor, haliyle işlemci soketini de değiştirmesi lazım. Z490'a takarsın artık 1700 pin işlemciyi.

Ayrıca konu sahibi uzun süre kullanılacağını belirtmiş, 2-3 yıl sonra neden yükseltsin ki?

Bu daha mantıklı geldi bana. Diğer arkadaşın attığında güç kaynağı ve SSD çok abartı geldi. Bu sisteme bir 250 GB SSD eklesem ve PSU'dan kıssam nasıl olur?

Bütün bilgilerimiz taşınabilir harddiskte alana pek ihtiyacımız yok.

Ofis için üst işlemciler bence aşırı gereksiz. Çok kaliteli PSU, sessiz kasa, çok iyi SSD, iyi anakart şeklinde olsa daha iyi. Ekran kartı önemli değil zaten ama işlemci 10400 falan yeterlidir bence.
Veya
Bütçe aşarsa şöyle bir şey de olabilir.
+
B550M Mortar.

PSU Core Reactor gibi üst segment bir şey kalsa çok iyi.

Hocam uzun ömür için soğutma önemli.
AMD tarafından bir işlemci alıp parayı sıvı soğutmaya ya da hava soğutmaya, kasaya bassak uzun ömür karşımızda olur.
Hız için SSD lazım bunun için çok kaliteli bir şey almalıyız.
Bunlar dikkate alındı mı 10 sene rahat.
Uzun ömür için her şey soğutmadan geçiyor.
Paranın 1000 lirası bunun gibi bir şeye basılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı