5.000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Bütçe
5000

emre yuks

Decapat
Daha fazla  
5.000 TL bütçe ile nasıl bir gaming PC önerirsiniz?

Şu anda elimdeki sistem bu:

Sizce iyi mi?

Not: Bir de bütçeden ayrı 200 TL aralıgında bir klavye önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM için Patriot Viper Steel 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Anakart işlemci içinde Ryzen öneririm OC ve RAM frekansı çok büyük avantaj.

PSU'da çok para vermeye gerek yok hele bir de 550W 450 TL çok geli önerim budur Sharkoon SHP650 V2 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

RAM olarak seçiminizi beğendim ama PSU seçimi olarak bir arkadaşta o PSU'yu önerdi.
Webde arama yaptığımda sıkıntı çıkanları gördüm ve korktum bir de sonrasında sisteme güncelleme getirebilirim o yüzden kaliteli bir pcu seçtim.

RAM için Patriot Viper Steel 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU'da çok para vermeye gerek yok hele bir de 550W 450 TL çok geli önerim budur Sharkoon SHP650 V2 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Peki direk Ryzen bir sistem toplasam ne önerirsiniz anakart ve işlemci için ?

Ram için Patriot Viper Steel 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU da çok para vermeye gerek yok, hele bide 550w 450 tl çok geldi önerim budur: Sharkoon SHP650 V2 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
SHP650 eski ve koruması eksik bir model. OC ve yüksek RAM frekansı iyi bir şey ama testlerde Intel önde, ayrıca stok soğutucu ile OC yapmak sağlıklı değil.

5.000 TL bütçe ile nasıl bir gaming PC önerirsiniz?

Şu anda elimdeki sistem bu:

Sizce iyi mi?

Ekran kartı stoğu yok, kasa outlet ürün. Bunları değiştirirsen alabilirsin:

Bu arada incehesap’daki Zalman güç kaynağı farklı seri, buradan alabilirsin:

Not: Bir de bütçeden ayrı 200 TL aralıgında bir klavye önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı