5.000 TL rock müzik için hoparlör tavsiyesi

theomgcat

Hectopat
Daha fazla  
Gün içinde sürekli müzik dinleyen biriyim, odam bayağı geniş sayılır. 5.1 ses sitemi düşünüyorum fakat aklımda sürekli referans monitör almak var. Bütçe olarak aklımda pek bir rakam yok ama 5000 TL'ye kadar çıkabilirim. Hoparlörlerden beklediğim şey tüm frekansları bana doğru şekilde ve temiz vermesi ayrıca bass etkeni benim için bayağı önemli. Logitech Z906 bakıyorum ama onun yerine acaba kaliteli bir referans hoparlör daha mı iyi olur? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bir önerim yok ama tek diyeceğim "referans monitör"ler temelde müzik dinlemek, medya tüketmek amaçlı değildir. Bass önemli demişsiniz. Referans monitörlerin amacı müziğe kendi yorumunu katmadan stüdyodan çıktığı haliyle sunabilmektir, bu anlamda bass'ları yükseltmezler. Frekans eğrisi flat'e ne kadar yakın olursa o kadar başarılıdır.

Bir önerim yok ama tek diyeceğim "referans monitör"ler temelde müzik dinlemek, medya tüketmek amaçlı değildir. Bass önemli demişsiniz. Referans monitörlerin amacı müziğe kendi yorumunu katmadan stüdyodan çıktığı haliyle sunabilmektir, bu anlamda bass'ları yükseltmezler. Frekans eğrisi flat'e ne kadar yakın olursa o kadar başarılıdır.
Vallahi hocam benim için önemli değil o kadar da, kendim EQ ayarı veya sesle oynamayı seviyorum zaten benim için daha iyi sayılır, Referans monitörü alırsam ayrıca düşük frekansları almak için Subwoofer falan kullanabilirim o sorun değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı