5.000 TL Sistem Toplama

Birtanxx

Centipat
Bilgisayar konusunda yeterli bilgi sahibi değilim. Max 5000 TL değerinde oyun ağırlıklı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Overclock falan yapmayacağım o riskli işlere hiç girmeyeceğim. Belirttiğim gibi hiç anlamam zaten. Sizlere birkaç sorum olacak, sadece danışmak istiyorum. Teşekkür ederim.

1. RAM MHz değeri anakartın desteklediği MHz değerinden yüksek olmamalı mı sağlıklı verim alabilmemiz için?

2. i5 9100F işlemci kullanmayı düşünüyorum. İşlemci 2.9 GHz Turbo 4.1 GHz kadar çıkabiliyormuş fakat alacağım anakart Max 2666 MHz destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence şu an hiç sistem toplamanın sırası değil. Dolar tavan yapmış durumda. Şu anda sistem toplarsanız delilik yapmış olursunuz. Doların düşmesini bekleyin. 2899 TL'lik PC şu an 3849 TL olmuş. Arkadaşların attığı sistemler maximum 4000-4500 TL bandındayken 5000 TL'yi aşmış. Diyeceklerim bu kadar.

Bence şu an hiç sistem toplamanın sırası değil. Dolar tavan yapmış durumda. Şu anda sistem toplarsanız delilik yapmış olursunuz. Doların düşmesini bekleyin. 2899 TL'lik PC şu an 3849 TL olmuş. Arkadaşların attığı sistemler maximum 4000-4500 TL bandındayken 5000 TL'yi aşmış. Diyeceklerim bu kadar.

Benim attığım PC 4500 TL(16 GB RAM ile) ve F/P bir PC.

Virüs var olduğu sürece en azından bizim ülkemizde dolar düşmez ne yazık ki. Dolar sürekli yükselişte alacaksanız eğer şimdi ya da tahmini olarak 1 yıl sonra alın.

Bilgisayar konusunda yeterli bilgi sahibi değilim. Max 5000 TL değerinde oyun ağırlıklı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Overclock falan yapmayacağım o riskli işlere hiç girmeyeceğim. Belirttiğim gibi hiç anlamam zaten. Sizlere birkaç sorum olacak, sadece danışmak istiyorum. Teşekkür ederim.

1. RAM MHz değeri anakartın desteklediği MHz değerinden yüksek olmamalı mı sağlıklı verim alabilmemiz için?

2. i5 9100F işlemci kullanmayı düşünüyorum. İşlemci 2.9 GHz Turbo 4.1 GHz kadar çıkabiliyormuş fakat alacağım anakart Max 2666 MHz destekliyor.

5000 tl sistem.png

Bu fiyata gayet güzel bir sistem.

Daha iyi mi bende 1600 var ama af modeli ayrıca ekran kartı 1660 Super ve RAM 16 GB bence benim sistem daha iyi. Ayrıca o siteyi ilk defa duyuyorum güvenilir olduğunu sanmıyorum.

Kardeşim sen 1600'ü 2600'e yüksek görüyorsan sen bilme böyle şeyleri. Bu arada RAM orada da 16 GB yapınca 4500TL oluyor. Kazık yemişsin sen. 5000 TL eder mi o sistem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı