5.000 TL Sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Otomatik tanır, ilk açılışta sistemde ne var ne yok hepsinin listesini çıkartır F1'e basarak BIOS'a girip istediğin ayarları yapabilirsin sonra.
Peki BIOS'a ilk girdiğim zaman yani ilk bilgisayarı açınca videodaki gibi güncellemem gerekecek. Usb'ye attım diyelim yüklerken internete bağlı olması gerekir mi ?

Evet örneğin fan çalışmazsa bunu kontrol etmeni söylüyor.

Bu arada SSD'yi arkadaki yere tak orası süper olmuş :D

Evet örneğin fan çalışmazsa bunu kontrol etmeni söylüyor.

Bu arada SSD'yi arkadaki yere tak orası süper olmuş :D
Aynen :). Zaten büyük ihtimalle birleştirme esnasında bir sürü sorum olacak resim çeker ve burada paylaşırım. Şu anki bilgisayarımı ilk aldığımda power'ı patlatmıştım :D.

Tamam soracağın zaman alıntılarsan yardımcı olurum elimden geldiğince.
Teşekkür ederim. Zaten birleştirmede en çok korktuğum nokta soğutucuyu işlemcinin üzerine monte etmek. Üzerine sürülen macun çok geriyor beni taşırırsam veya az sürersem neler olur bilmiyorum

Sakin kağıtla yaymakla uğraşma. Önceden öyle yapardım resmen işkence. Artık macunu X şeklinde sıkıp soğutucuyu üstünde oynatarak yayıyorum. Senin işin daha kolay olacaktır sıvı soğutma olduğu için.

X şeklinde sık, üstünde blogu gezdirdikten sonra kaldır bak eğer boş yer kaldıysa biraz o bölgeye macun sürüp tekrar yerleştir blogu. Sonra da vidaları falan sıkacaksın işte.

Son sistem toplama rehberiyle senin sistem aynı neredeyse ordan bak bence.

Sakin kağıtla yaymakla uğraşma. Önceden öyle yapardım resmen işkence. Artık macunu X şeklinde sıkıp soğutucuyu üstünde oynatarak yayıyorum. Senin işin daha kolay olacaktır sıvı soğutma olduğu için.

X şeklinde sık, üstünde blogu gezdirdikten sonra kaldır bak eğer boş yer kaldıysa biraz o bölgeye macun sürüp tekrar yerleştir blogu. Sonra da vidaları falan sıkacaksın işte.

Son sistem toplama rehberiyle senin sistem aynı neredeyse ordan bak bence.
Aynen öyle oldu. Birazda oradan aldım bir kaç parçayı, bir nevi kopya çektim :D.

Anakartı çıkartırken elimizi metale koymamız ve statik elektiriğimizi dengelememiz lazım galiba öyle bir şey yapmışmıydınız ?

Son düzenleme:
Ben yapmadım günümüzdeki anakartlar, ekran kartları vs. dayanıklılar statik elektriğe karşı. Zaten aldığınız anakart Military Class. Ama içiniz rahat etsin diye kapı koluna veya herhangi bir metale dokunarak atabilirsiniz üzerinizden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı