5.000 TL'ye kadar Ghosting az olan 27 QHD monitör önerisi

Bütçe
5.000 TL

Kyrie Irving

Hectopat
Daha fazla  
Normalde Full HD alacaktım ama Full HD'ye çok kötü gözükür diyorlar, o yüzden 27 inc 2K yöneldim. Bu konuyu açmamın nedeni çoğu 2K monitör 27 inç 144Hz ve üzeri olan 2.
El monitörün VA panel olması. 24 inç önermeyin. Ve başlıkta da dediğim gibi, en az ghosting olan 27 inç 144 Hz ve üzeri 2K monitör nedir?

Bütçeyi yanlış yazmışım 6K olacaktı pardon.

Normalde Full HD alacaktım ama Full HD'ye çok kötü gözükür diyorlar, o yüzden 27 inc 2K yöneldim. Bu konuyu açmamın nedeni çoğu 2K monitör 27 inç 144Hz ve üzeri olan 2.
El monitörün VA panel olması. 24 inç önermeyin. Ve başlıkta da dediğim gibi, en az ghosting olan 27 inç 144 Hz ve üzeri 2K monitör nedir?

Bütçeyi yanlış yazmışım 6K olacaktı pardon.
7 bin yaparsanız VG27AQ bulunuyor. Bunun aşağısında iyi bir 2K monitör bulunmuyor maalesef. Bu arada 27 inç 1080p o kadar kötü gözükmez. Abartıyorlar. Eğer 27 inç 1080p düşünürseniz Dell G2722HS öneririm. Hatta sisteminiz 240Hz el veriyorsa Dell G2723H alabilirsiniz.

7 bin yaparsanız VG27AQ bulunuyor. Bunun aşağısında iyi bir 2K monitör bulunmuyor maalesef. Bu arada 27 inç 1080p o kadar kötü gözükmez. Abartıyorlar. Eğer 27 inç 1080p düşünürseniz Dell G2722HS öneririm. Hatta sisteminiz 240Hz el veriyorsa Dell G2723H alabilirsiniz.

Hocam ben zaten o 1080p monitörleri biliyorum. Normalde ikisinden birini alacaktım ama ben yakından bakıyorum. O yüzden 2K yöneldim. VG27AQ iyiymiş bu arada. Zaten ASUS'un bu tasarımını çok seviyorum. Teşekkürler.

Güç tüketiminin az olması dışında çok daha iyi renk değerleri sunuyor, VG27AQ'nin minimum tepki süresi 4ms'ken bu monitörün 3ms, 170Hz'e çıkabiliyor ve çok daha fazla özelliği var. Eğer pivot özelliğine ihtiyacınız yoksa bu monitörü alın.

VG27AQ modelinin revize edilmiş hali. Aralarındaki tek fark attığınızın güç tüketimi daha az. Aynı fiyattalarsa alınabilir.

Güç tüketiminin az olması dışında çok daha iyi renk değerleri sunuyor, VG27AQ'nin minimum tepki süresi 4Ms'ken bu monitörün 3ms, 170Hz'e çıkabiliyor ve çok daha fazla özelliği var. Eğer pivot özelliğine ihtiyacınız yoksa bu monitörü alın.

Hocalarım Rtings'den karşılaştırmalarını buldum ama VG27AQ1A'nın local Dimming'i bulunuyor. Sizce siyah sahnelerde rahatsız eder mi? Ayrıca response time testinde VG27AQ1A'da local dimming gözüküyor sanırsam. ASUS TUF VG27AQ vs ASUS TUF Gaming VG27AQL1A Side-by-Side Monitor Comparison
Ayrıca tepki süresine takılmayın. 1ms denilen monitörler bile genellikle 7ms oluyor. Zaten siz fareyi hareket ettirdikten sonra bilgisayara gitmesi, işlenmesi, ekran kartına gitmesi, ekran kartının monitöre vermesi falan filan ile 50ms ye kadar çıkıyor belki. Ha 10ms olmuş ha 7ms. Aradaki farkı hissedemezsiniz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı