5.1 anakart ile 7.1 kulaklık uyumsuzluk sorunu çıkarır mı?

seriouspotato

Centipat
Daha fazla  
Benim nereden edindiğimi bilmediğim bir bilgiye göre jack girişli 7.1 kulaklıkları 5.1 anakartlarda çalıştırmaya çalışılırsa stereo olarak çalışır, USB girişli olursa 7.1 sağlanabilir. Benim anakartım 5.1 destekliyor ve jack girişli 7.1 bir kulaklık almak istiyorum. 7.1 performansını alabilir miyim yoksa illa USB olması şart mıdır? Ayrıca bütçem 500 lira maksimum 550'ye kadar çıkabilirim. Kulaklık önerilerinizi de alabilirim. Şu anlık Razer Electra V2 veya SteelSeries Arctis 1 düşünüyorum ama USB modelleri ikisinin de dudak uçuklatacak kadar pahalı.
Yardımcı olabilecek kimse yok mu? :(
Kimse yok mu yardım edebilecek?

Son düzenleme:
Uyumsuzluk sorunu çıkarmaz. Kulaklığın 7.1 olması yalnızca 7.1 olarak çalışabilir anlamına gelmiyor. Ancak jak girişiyle 7.1 yerine 5.1 performansı alacağını düşünüyorum, USB olsaydı destekleyen oyun ve aplikasyonlarda 7.1 alabilirdin. Baktığım bir kaç kaynak bunu söylüyor.

Uyumsuzluk sorunu çıkarmaz. Kulaklığın 7.1 olması yalnızca 7.1 olarak çalışabilir anlamına gelmiyor. Ancak jak girişiyle 7.1 yerine 5.1 performansı alacağını düşünüyorum, USB olsaydı destekleyen oyun ve aplikasyonlarda 7.1 alabilirdin. Baktığım bir kaç kaynak bunu söylüyor.
O zaman 600TL fiyatın altında USB girişli 7.1 bir kulaklık öneriniz olur mu?
@kino yardımcı olabilir misiniz bu konuda? Arctis 1 çok hoşuma gidiyor fakat USB modeli bir hayli pahalı. Ayrıca eğer Arctis alırsam telefonumda da kullanabilirim ve çok daha iyi olur gibi geliyor. USB alırsam telefonumda da kullanamayacağım. USB almazsam da bilgisayarda tam performans kullanamayacağım. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
@seriouspotato ben ses sistemi kullanıyorum kulaklık önerisi yapamam fakat telefonunda da kullanmak istiyorsan jak girişli bir modele yönelebilirsin. Çok profesyonel oynuyorum, burada gelirim bile var demiyorsan bu kadar ince detaylar gereksizdir aynı 1ms ile 4ms monitör farkı gibi. Bütçene göre beğendiğin ve kötülenmeyen bir kulaklık işini görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@seriouspotato ben ses sistemi kullanıyorum kulaklık önerisi yapamam fakat telefonunda da kullanmak istiyorsan jak girişli bir modele yönelebilirsin. Çok profesyonel oynuyorum, burada gelirim bile var demiyorsan bu kadar ince detaylar gereksizdir aynı 1ms ile 4ms monitör farkı gibi. Bütçene göre beğendiğin ve kötülenmeyen bir kulaklık işini görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım 2. el Arctis 5 alacağım bir satıcıyla anlaştım. Sizce nasıl seçim? Hem usb girişi var ses kartıyla hem de jak girişi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı