5.1 destekli film Stereo çalıyor

Mor Tosbağa

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Merhaba, Logitech X540 5.1 ses sistemini bilgisayarımda kullanmaktayım. Anakartım; MSI B150 Gaming M3 modeli. Realtek ile test ettiğimde tüm hoparlörler doğru biçimde çalışıyor. Hatta Bu sayfada bulunan Surround testini de yaptım hepsi doğru çalışıyor. Ancak internet üzerinden 5.1 destekli film izlediğimde sadece stero.
x540.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette izlediğiniz filmler genellikle stereo olarak yükleniyor, bu yüzden stereo olarak almanız bence normal. DTS veya Dolby Digital destekli film indirip deneyin, farkı anlarsınız.

İnternette izlediğiniz filmler genellikle stereo olarak yükleniyor, bu yüzden stereo olarak almanız bence normal. DTS veya Dolby Digital destekli film indirip deneyin, farkı anlarsınız.
Netflix DTS destekli film yayınlıyor diye biliyorum ancak onun için de UHD hesap satın almak gerek sanırım. Yani özetle internet üzerinden DTS veya Dolby destekli film izlemek imkansız gibi bir şey mi demeliyiz ?

Netflix DTS destekli film yayınlıyor diye biliyorum ancak onun için de UHD hesap satın almak gerek sanırım. Yani özetle internet üzerinden DTS veya Dolby destekli film izlemek imkansız gibi bir şey mi demeliyiz ?
Dostum internetten bu yüzden film izlemiyorum, hepsi stereo ses veriyor. Çünkü görüntüyü düzgün tutup sesten kesiyorlar daha kolay upload edebilmek için. Sence 10 GB olan bir film ile 3 GB olan bir filmin ses ve görüntü kalitesi aynı mıdır? Film arşivim var, yaklaşık 500 adet ve hepsi Blu-ray formatında. Hepsinde DTS ya da Dolby Digital desteği var.

Yeni konular

Geri
Yukarı