5+1 ses sistemi alınır mı?

Wilson Fisk

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar ilerleyen zamanlarda bir hoparlör seti alıp dizi, film izlemek için keyifli bir ortam kurmak istiyorum. Belki tam anlamıyla sinema gibi keyifli olmayacaktır ama amacıma biraz yaklaşabilirsem ne mutlu bana. 5+1 ses sistemi almayı düşünüyorum. Marka model önerisi almadan önce, 5+1 sistem gerçekten keyif veriyor mu? Filmin atmosferini iyi anlamda etkiliyor mu?

Bende Logitech Z506 vardı. Alt kattaki arkadaşta Z623 vardı. Film için bende toplanıyorduk. Ciddi anlamda fark ediyor sesi ama ayarlamasını iyi yapmak gerek.

Ayrıca bass hevesiniz yoksa 5+1 sistemler müzikte de hayli kaliteli sonuç verebiliyor.

Pek tatmin etmeyebilir sinema için 7.1 ses sistemi daha iyi olur soundbar seti halinde.
Soundbar tek cihaz oluyor sanırım. Hoparlörü fiziksel olarak ayrı ayrı köşelere koymayınca 5+1 gibi ses alabilir miyiz?

Bende Logitech Z506 vardı. Alt kattaki arkadaşta Z623 vardı. Film için bende toplanıyorduk. Ciddi anlamda fark ediyor sesi ama ayarlamasını iyi yapmak gerek.

Ayrıca bass hevesiniz yoksa 5+1 sistemler müzikte de hayli kaliteli sonuç verebiliyor.
Bass takıntım yok. Bu cihazlarda bass ayarlanabiliyor diye biliyorum. Eğer ayarlanamıyorsa bile varsayılan ayarlarda bass yeterli ise sorun yok. Peki ayarlamasını yapmak gerek derken, her film için ayrı ayrı mı ayar yapmak gerekiyor?

Logitech X540'a yönel derim ikinci el düşünüyorsan. Kendim kullanıyorum gayet iyi ayrıca bir kumandası olmasıda avantaj sağlıyor.
2. el olabilir. x540 modeli eski bir model mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı