Çözüldü 5+1 ses sistemi nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bugs Bunny

Hectopat
Arkadaşlar şu + -ler nedir bunları oynarsam ne olur?

15951752992028616943726973705059.jpg

15951752992028616943726973705059.jpg

1595175331506907967783431713929.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanlis da baglasan sistem yanmaz. Hoparlor arkasindaki girisde renk kodlu ise, kirmizi ucun kirmiziya, siyahin siyaha baglandigina emin ol. FR ve FL genelde daha buyuk hoparlorlerdir On olduklarindan.
Ornek dizilis resmi asagida:

5.1 sistem set halindemi aldin, kendinmi topladin?
Set aldi isen besleme direnci uyumlu olmasi lazim. Kendin topladi isen, cikisin hoparloru besleyecek gucte olmayabilir.
FL - FR ön sağ ve sol. C Center yani merkez. SL - SR yan sağ ve sol. İstediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Hocam ses 2 hoparlörlerden düşük ses çıkıyor sebepini merak ettim acaba bir yerde mi yanlış yapıyorum bir de bunları yanlış bağlamış olsam sistem yanar mı yoksa ses falan mı gelmez.

Yanlis da baglasan sistem yanmaz. Hoparlor arkasindaki girisde renk kodlu ise, kirmizi ucun kirmiziya, siyahin siyaha baglandigina emin ol. FR ve FL genelde daha buyuk hoparlorlerdir On olduklarindan.

Set aldi isen besleme direnci uyumlu olmasi lazim. Kendin topladi isen, cikisin hoparloru besleyecek gucte olmayabilir.

Çözüm

Set halinde aldım teşekkürler herkese yanıtımı aldım.

Geri
Yukarı