5+1 ses sistemi tavsiyesi

2+1 de Logitech z2300 ( kendi uyduları yerine 8 ohm thx sertifikalı creative g500 veya z5500 uydusu ile mükemmel,

5+1 de Logitech z5500 tek geçerim

Şahsi görüşüm bu yönde,
Bu iki sistemide aktif olarak kullanıyorum ve tavsiye ederim.

2+1 de Logitech z2300 ( kendi uyduları yerine 8 ohm thx sertifikalı creative g500 veya z5500 uydusu ile mükemmel,

5+1 de Logitech z5500 tek geçerim

Şahsi görüşüm bu yönde,
Bu iki sistemide aktif olarak kullanıyorum ve tavsiye ederim.

Toplam Watt
160 W Maksimum Güç/80 W RMS
500 W
Subwoofer
25 W RMS
165 W
Uydular
55 W RMS (toplam)
Selam arkadaşlar, Konu eski olmasına rağmen yazma gereği duydum. Şimdi belirttiğin ses sisteminin teknik özellikleri yukarı da belirttim. Subwoofer bile 25 RMS, Tamam sıkıntı yok diyeyim ama, uyduların RMS değeri bana göre az. tabi subwoofere göre normal. 13, 14 senelik bir ses sistemim var 2. ses sistemi olarak kullanıyorum, onun bile RMS değeri 90 watt. önemli olan daha çok uydu hoparlörler. Çok abartı bass almak istemiyorsanız müzik ve film için yeterli olabilir. 2. sistemim, daha aktif kullandığım yukarı da resimleri mevcut zaten. Onun RMS değeri toplam 300 watt, RMS değerine bakın aldığınız ses sistemlerinin. Ben o sisteme 2 adet araba hoparlörü aldım MDF içerisine de monte ettirdim orijinal uydulardan daha yüksek ses ve daha kaliteli ses alıyorum. Film izlerken ve müzik dinklerken gerçekten harika. Demem o ki hazır almak yerine biraz uğraş verip daha kaliteli ses sistemi kendimiz kurabiliriz ve emin olun maliyet açısından daha az paranız gidecektir. Bura da sadece bizlere müzik için ise 2+1 stereo subwoofer yetecek, yok 5+1 için ise 5+1 çıkışlı 2. el subwoofer işinizi görür. 2 adet 400 TL den zaten 2 adet dediğim toplam da 4 adet geliyor çift satılıyor hem de tweeterli Sonny gibi bir marka bir tanede orta hoparlör için alırsanız ya da bulursanız hepsi bu kadar. Bir de o Sonny ile dinleyin farkı göreceksiniz diye düşünüyorum. 25 RMS değerine sahip bir ses sistemini bilmiyorum zor da kalmadığım süre de pek almak istemem. Bende ki siteme en az 1 çift daha alıp diğerlerini çıkartıp araba hoparlörünü bağlayacağım. Bu ara da tek bir hoparlör 16 cm ve güç olarak 45 RMS farkı siz düşünün. Watt değerini yazmıyorum bile. Ses olarak daha net ses almak isteyenler, Boom 3D yazılımını PC lerine kurup kuşkusuz daha da hatırı sayılır bir surround ve stereo ses kalitesi alacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı