5.1 ses sistemin 2 kolonundan ses geliyor

mert kasap

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, elimde avr müzik sistemi var 6ch yani 5.1 çıkış ses almak istiyorum. Kablo bağlantılarını yaptım Realtek Audio Console üzerinden 5.1 ayarlı kolonları tek tek bastığımda hepsinden ses geliyor buraya kadar sorun yok.
YouTube üzerinden 5.1 test videoları açtığımda sadece öndeki 2 kolondan ses geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Center yazarken soldan bass çalarken hiç ses yok. Arkalardan da ses gelmiyor. Nedenini bilen var mı? Bağlantıda sorun olsa Realtek programı üzerinde de ses vermez diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ses kaynağından kaynaklanıyor, şu an Chrome'ya da başka bir tarayıcı 5+1 desteklemiyor. 5+1 deneyimini sadece oyunlarda alabilirsin.

Selamlar. 6 kanal için AVR cihazınızda Pro Logic tarzı sanal ses surroundlaştırma açılmalı muhtemelen otomatik girişte.

Youtube üzerinden sağlıklı surround alınamıyor malesef. Deneme test videoları üzerinden sağlıklı çalışıp çalışmadığı VLC player ile denenebilir.
demo test videolarını şuradan inceleyebilirsiniz. Dolby Digital 5.1 etiketliler işinize yarayacaktır.

Merhaba, elimde avr müzik sistemi var 6ch yani 5.1 çıkış ses almak istiyorum. Kablo bağlantılarını yaptım Realtek Audio Console üzerinden 5.1 ayarlı kolonları tek tek bastığımda hepsinden ses geliyor buraya kadar sorun yok.
YouTube üzerinden 5.1 test videoları açtığımda sadece öndeki 2 kolondan ses geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Center yazarken soldan bass çalarken hiç ses yok. Arkalardan da ses gelmiyor. Nedenini bilen var mı? Bağlantıda sorun olsa Realtek programı üzerinde de ses vermez diye düşünüyorum.
YouTube stereo veriyor sadece. Avrde multichannel stereo modu varsa veya başka bir sanal upmixer. Onunla halledebilirsiniz. Yoksa torrentden DTS veya dolby destekleyen bir film indirin onunla deneyin.

@TriqetraZ Youtube stereo veriyor derken tarayıcıyı mı kastediyorsunuz? Ben TV uygulaması ile 5.1 kanal ses alıyorum çünkü. En azından 5.1 surround test videolarında her biri farklı ses veriyor.

Selamlar. 6 kanal için AVR cihazınızda Pro Logic tarzı sanal ses surroundlaştırma açılmalı muhtemelen otomatik girişte.

Youtube üzerinden sağlıklı surround alınamıyor malesef. Deneme test videoları üzerinden sağlıklı çalışıp çalışmadığı VLC player ile denenebilir.
demo test videolarını şuradan inceleyebilirsiniz. Dolby Digital 5.1 etiketliler işinize yarayacaktır.

Hocam indirince VLC den test edince hepsinden ses geliyor YouTube dan falan gelmiyor hoparlör doldur seçeneği de seçili yine de gelmiyor bunun için bir çözüm var mıdır

2 tane aynı video biri youtubeden indi mp4 diğeri vob
vob olanda seste hiç bir sorun yok her kolondan tek tek geliyor
mp4 olanda sıkıntı başlıyor bass çalışmıyor arka yerine önden geliyor.
sizce sorun nedir bağlantı yada başka birşeyden olsa iki videoda da sorun olması gerekir yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    47 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Hocam indirince VLC den test edince hepsinden ses geliyor YouTube dan falan gelmiyor hoparlör doldur seçeneği de seçili yine de gelmiyor bunun için bir çözüm var mıdır

2 tane aynı video biri youtubeden indi mp4 diğeri vob
vob olanda seste hiç bir sorun yok her kolondan tek tek geliyor
mp4 olanda sıkıntı başlıyor bass çalışmıyor arka yerine önden geliyor.
sizce sorun nedir bağlantı yada başka birşeyden olsa iki videoda da sorun olması gerekir yardımlarınızı bekliyorum.
Vlc bana seslerde hep sıkıntı çıkarttı. Mpchc deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı