5 3600X RTX 2060 sistem için yükseltme önerisi

nevzat_metin

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max, İşlemci: AMD Ryzen 5 3600x, Ram: Kingston Hyperx Fury CL16 3200 16gbx2, Ekran Kartı: Gigabyte RTX 2060 Windforce OC, Kasa: MSI Forge 100M Depolama: Sandisk Ultra 3D 500 GB M2 SSD Monitör: Hp 24x 23.8" 144hz 1ms

Bu sisemi 2020 yılında satın aldım. Aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. 3 boyutlu modelleme ve tasarım işleriyle meşgul oluyorum, çeşitli CAD ve modelleme programlarını kullanıyorum. Bunların yanında az da olsa çeşitli oyunları oynadığım da oluyor.

Sistemim 1080p, monitörüm TN panel ve beyaz bir leke ortaya çıktı. Ben de 2K bir monitöre geçme niyetindeyim. Bütçe olarak 10.000 TL belirledim. 27" ve üzeri 144 ve üzeri yenileme hızı ile 1ms bir monitör arıyorum. Panel teknolojisi en yeni olan (veya en sorunsuz olan) bir monitörü güvenilir bir markadan alma niyetindeyim. İlk olarak bunu satın almak istiyorum.

Sistemim 2K çözünürlükte nasıl bir performans verir emin değilim. Fikirlerinizi bekliyorum.

Gigabyte 2060'ın fan sesinden bıktım. 6 ay civarı bir süre sonra sistemimde darboğaz yapmayacak ve 2K çözünürlükte rahatlıkla kullanabileceğim bir ekran kartı satın almak istiyorum. Hemen almayacağım için henüz ekran kartı için bütçe belirlemedim. Sistemime uygun olacak ve 2K için gerekli performansı verebilecek bir ekran kartını 6 ay ve sonrası için satın almayı planlıyorum.

Bu sisteme 2K monitör ve 2K çözünürlükte sorun çıkarmayacak bir ekran kartı alınır mı? Mantıklı tavsiye ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı