5.500 TL bütçeli GTX 1660 Ti sistem toplama

theRuby

Centipat
Öncelikle herkese merhabalar,

Öncelikle hem günlük stabil işlerimi yapabiliceğim (veri mühendisi olarak çalışmaktayım), hem de ara sıra oyun vs gibi takılabiliceğim belirttiğim bir seviyede (max 5,500 TL) sadece kasa toplamak istemekteyim fakat donanım konusunda uyum vs gibi konularda çok bilgi sahibi olmadığım gibi ve gelecekte toplayacağım sistemi revize etmek istediğimde (farklı bir ekran kartı ya da anakart değişimi gibi) problem çıkma olasılığını göz önünde bulunduraraktan sizlerden değerli fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Aşağıda kesin olmasını beklediklerimi belirttim, kalan sağlar sizindir :)

Ekran Kartı: 1660 Ti Gaming düşünmekteyim.
Anakart: -
Kasa: -
İşlemci: -
Soğutucu: gerek olurmu bilmiyorum iş + oyun olarak düşündüğümden performansı etkilememesi adına uygun görürseniz bütçeyi çok aşmayacak şekilde olabilir.
SSD: 240gb ya da 480gb
Ram: Dual 8 gb olması
Monitör: AOC 24" C24G1 kullanmaktayım.

Teşekkür ederim şimdiden.

5614₺ tutuyor 114₺ aştı ama buna değecektir.
Screenshot_2020-02-14-14-04-18-793_com.android.chrome.jpg

Ayrıca anakartın 2933mhz olduğuna bakmayın kendi sitesinde 3200 desteklediği yazıyor

@AirJET:
öncelikle fikirler için çok teşekkür ederim, ekran kartı 2060'ın yerine 1660 Tİ sıkıntı çıkarır mı ? (çok içime sinmedi maalesef 2060'ın markası),

buna ilaveten r5 2600 için bazı problemlerin oldugunu okudum ınternette mavi ekran ısınma vs gibi, bunun yerıne 3600 serisi üzerinden seçim yapsam nasıl olur sizce ?

@@TSIRAA: çok teşekkürler (;

öncelikle fikirler için çok teşekkür ederim, ekran kartı 2060'ın yerine 1660 Tİ sıkıntı çıkarır mı ? (çok içime sinmedi maalesef 2060'ın markası),

buna ilaveten r5 2600 için bazı problemlerin oldugunu okudum ınternette mavi ekran ısınma vs gibi, bunun yerıne 3600 serisi üzerinden seçim yapsam nasıl olur sizce ?
Açıkcası veri depolayıp oyun oynayacağınız için iyi bir hızları yüksek M2 SSD ye ihtiyacınız var ayrıca 2060 fiyatına neden gidip sırf görünüşü güzel diye 1660Ti tercih etmek isteyesiniz.
Yinede tercih size kalmış.
Aynı fiyatta 2 ekran kartı ancak biri diğerinden %10-15 daha performanslı .

@AirJET:

@@TSIRAA: çok teşekkürler (;
Ekran kartı marka anlamında size sıkıntı çıkartmayacaktır buna emin olabilirsiniz ve o bütçede RTX 2060 almak en doğru tercih olacaktır onun dışında mavi ekranı vermesinin pek çok nedeni olabilir onun hakkında yorum yapamam ama ısınma konusuna gelicek olursak evet ısınıyorlar çünkü stock soğutucu hiçbir sistemde yeterli gelmez ama bu iş görmediği anlamına gelmiyor isterseniz bilgisayarı satın aldıktan sonra kendinize bir işlemci soğutucusu satın alabilirsiniz ve montajı aşırı kolaydır bu konudada içiniz rahat olsun.
Soğutucu olarakta attığım soğutucuyu almanızı şiddetle öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı