5.500 TL bütçeli GTX 1660 Ti sistem toplama

arkadaşlar son olarak kafamdaki sistemi netleştirdim, aşağıdaki gibi.

Sizlere son sorum olarak, dar boğaz, fps düşüşü, fazla ısınma (buna yakında ekstra soğutucu da katacağım bu arada) ve donanımlar arasında uyuşmazlık gibi bir problem olur mu ?

1581685177783.png

arkadaşlar son olarak kafamdaki sistemi netleştirdim, aşağıdaki gibi.

Sizlere son sorum olarak, dar boğaz, fps düşüşü, fazla ısınma (buna yakında ekstra soğutucu da katacağım bu arada) ve donanımlar arasında uyuşmazlık gibi bir problem olur mu ?

Eki Görüntüle 500725
Dostum attığım sistemle 100 TL gibi bir fark varken bu sistemi almanı önermiyorum attığım sistemi alırsan çok daha iyi performans elde edersin ve ekran kartı marka olarak sana sıkıntı çıkartmayacaktır.

@theRuby Sistemde eksik bir şey yok. Kaliteli bir sistem. Anakart giriş seviyesi kalmış biraz fakat kabul edilebilir :) . Hayırlı olsun. Her şeyiyle güzel sistem.

@AirJET RT teknolojisini adam akıllı kullanabilmek için 2060 Super gerekiyor. Bu durumda attığın sistemin alınabilirliği yok. Her açıdan arkadaşın son attığı ve kendi topladığı sistem daha iyi.

@theRuby Sistemde eksik bir şey yok. Kaliteli bir sistem. Anakart giriş seviyesi kalmış biraz fakat kabul edilebilir :) . Hayırlı olsun. Her şeyiyle güzel sistem.

@AirJET RT teknolojisini adam akıllı kullanabilmek için 2060 Super gerekiyor. Bu durumda attığın sistemin alınabilirliği yok. Her açıdan arkadaşın son attığı ve kendi topladığı sistem daha iyi.
RT teknolojisi için önermiyorum zaten bende farkındayım RT teknolojisini düzgün kullanamayacağının ama performans olarak beim attığımla onun sisteminde çok fazla fark var ve o bütçede alınabilecek en iyi sistem olduğunu düşünüyorum.

@AirJET Nasıl daha fazla performans alacakmış? Arkadaş bundan 3-4 sene sonra kurduğu sisteme isterse RTX 2080 Super bile takabilir. Senin attığın sistemde bu mümkün değil. Attığın sistem kullanılan SSD kronik arızalı. Anakart fazlasıyla giriş seviye. (Arkadaşın topladığı da öyle.) Seçtiğin işlemci performans olarak çok daha düşük. Bence her türlü arkadaşın topladığı daha avantajlı. Elbette ben 2060 Super + 2600 yapılması taraftarıyım fakat senin attığın sisteme nazaran en son atılan daha alınabilir.

@theRuby MSI Amd B450 GAMING PLUS MAX AM4 DDR4 SES GLAN DVI/HDMI USB3.2 ATX Anakart

Bunu almalısın anakart olarak dostum.

@AirJET Nasıl daha fazla performans alacakmış? Arkadaş bundan 3-4 sene sonra kurduğu sisteme isterse RTX 2080 Super bile takabilir. Senin attığın sistemde bu mümkün değil. Attığın sistem kullanılan SSD kronik arızalı. Anakart fazlasıyla giriş seviye. (Arkadaşın topladığı da öyle.) Seçtiğin işlemci performans olarak çok daha düşük. Bence her türlü arkadaşın topladığı daha avantajlı. Elbette ben 2060 Super + 2600 yapılması taraftarıyım fakat senin attığın sisteme nazaran en son atılan daha alınabilir.

@theRuby MSI Amd B450 GAMING PLUS MAX AM4 DDR4 SES GLAN DVI/HDMI USB3.2 ATX Anakart

Bunu almalısın anakart olarak dostum.
Dostum sen benim attığım sistemin üstündeki yazıyı okudunmu ?

sakin olun bi ya :) sıkıntı yok, anakart'ı iyileştirdiğim taktirde işlemciden kısmak zorunda kalacağım maalesef, son olarak güncelleyebildiğim bu.

2600x mi 3600 mü 3500x mi en son buna karar verip bu sekilde tamamlamaya çalışıcam.

1581686207053.png

bunun üzerinden artık bi fikir verirseniz konuyu da daha fazla hortlayıp forumu meşgul etmemek adına kapatmak istiyorum konuyu, verdiğiniz bilgi ve destekten ötürü de herkese minnettarım (;

sakin olun bi ya :) sıkıntı yok, anakart'ı iyileştirdiğim taktirde işlemciden kısmak zorunda kalacağım maalesef, son olarak güncelleyebildiğim bu. 2600 mı 3600 mü 3500x mi buna son karar verip bu sekilde tamamlamaya çalışıcam.

Eki Görüntüle 500730

bunun üzerinden artık bi fikir verirseniz konuyu da daha fazla hortlayıp forumu meşgul etmemek adına kapatmak istiyorum konuyu, verdiğiniz bilgi ve destekten ötürü de herkese minnettarım (;
Dostum buraya son kez yazıyorum attığım sistemdeki anakart Ryzen 3600 için yeterli bir F/P anakartıdır ve Ekran kartıda aynı şekilde F/P ürünüdür ve SSD'yi benim söylediğim şekilde değiştirirsen kronik hata gibi problemlerlede uğraşmazsın ve o bütçedeki en iyi sistemi toplamış olursun alıp almamak sana kalmış bir tercih ve hangi sistemi alırsan al ama mutlaka söylemiş olduğum işlemci soğutucusu al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı