5.500 TL - Twitch Yayın İçin Sistem Tavsiyesi

İmzamda bulunan sistemi kullanıyorum ve PUBG oynarken yayın açtığımda herhangi bir sorun henüz yaşamadım. Oyun ayarlarını Nvidia Geforce Experience ile optimize kullanıyorum. 60-80 arası FPS alıyorum. Kasma konusunda biraz fikir verebilir :)

@SkyWolf Tek siteden toplarsanız bu bütçeyle zor gibi görünüyor ama Inventustan dizelim:

Eki Görüntüle 344706Eki Görüntüle 344707

Toplam: 5513 TL

Şimdi sorularına gelelim:

1. X264 işlemci hakkında pek bilgim yok onu diğer arkadaşlar seni aydınlatır.

2. CS:GO tek çekirdek isteyen oyunlar olduğu için Ryzen 2600 Intelin gerisinde kalabilir. Gerçi arada toplasan 3-5 FPS oynar büyük ihtimal. Gerçi Intel de çok pahalı yahu tek siteden olursa.

3. RX 580 8 GB vs GTX 1060 6 GB meselesinde, GTX 1060 DX 11 de öne geçse de DX 12 olduğu zaman RX 580 öne geçiyor. Ancak RX 580 nin FreeSync avantajı var. GTX serisinde G-Sync var ancak çok pahalı oluyor o monitörler. FreeSync Monitörler ise çok daha ucuzlar. RX 580 8 GB almanızı öneririm.

Dediğim gibi tek siteden değilde farklı siteden olursa, GTX 1070 li sistem bile zorlanabilir parça kısılmadan. Black Friday ı bekleyin belki biraz daha zorlarım.

Edit: Yanlışlıkla sistemden RX 570 seçmişim RX 580 seçin siteden. (Düzenledim.)
Kullandığım monitör BenQ 24" XL2411 ZOWIE 144Hz 1ms ustam, black friday zamanında etiket yapsam yardımcı olurmusun o gün ? konu açsam buraya ?

İmzamda bulunan sistemi kullanıyorum ve PUBG oynarken yayın açtığımda herhangi bir sorun henüz yaşamadım. Oyun ayarlarını Nvidia Geforce Experience ile optimize kullanıyorum. 60-80 arası FPS alıyorum. Kasma konusunda biraz fikir verebilir :)
Pubg konusunda pek sorun yaşacağımı sanmıyorum fakat CS:GO işlemci isteyen bir oyun olduğu için 'fast' ayarlarda yani görüntüyü biraz iyileştirmek için , nasıl,ne olur bunun hakkında fikir sahibi olmak istedim :)

Pubg konusunda pek sorun yaşacağımı sanmıyorum fakat CS:GO işlemci isteyen bir oyun olduğu için 'fast' ayarlarda yani görüntüyü biraz iyileştirmek için , nasıl,ne olur bunun hakkında fikir sahibi olmak istedim :)

Akşam unutmazsam deneyebilirim :)

Twitch için en önemli olan etken upload hızı, onun içinde minimum 2Mbit upload hızına ihtiyacın var. Sonra işlemci, en son ekran kartı. Yazdığın sistem yeterli.

@SkyWolf RX 580 4 GB ve Ryzen 2600 ile CS:GO, GTA5, PUBG ve Fortnite:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
teşekkür ederim ustam bu videoyu daha önce izleme fırsatım oldu,gayet güzel yerinde hiç problem yok, sen bu işlerden az çok anlarsın diye söyledim amacım şu daha önce intel kullanan birisiyim amd intel kadar dayanıklı mı,değil mi, 'obs' programı açık olacağı için 'fast' ayarları yüksek olacak işlemci isteyen oyun CS:GO acaba kasma olur mu diye tedirginim gönlüm tabiki intel yanından aklımdaki olay şöyle idi i5-8400 - 1060 6gb 3200mhz ram düşünmek bu sistemde nasıl olur diye. ama amd'ye gelince ryzen 5 2600 - rx580 8gb 16gb 3200mhz çalıştıran bir sistem olacak eğer ki 'obs' programı çok yormaz rahatlıkla 'fast' ayarlarda oynatır İntel CS:GO 'da derseniz direk İntel'e geçeceğim yok paranızı iyi değerlendirin AMD işlemci ve ekran kartı hem dayanıklı hem f/p dersen ki ona geçeceğim söz sizin ustam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı