5-6 senelik G300s deneyimim

berat önel

Hectopat
Arkadaşlar 2015 senesinden beri Logitech G300s kullanmaktayım bu yazıda sizlere deneyimimi aktarmaya çalışacağım. Fareyi 60TL'ye sıfır olarak satın almıştım.

Öncelikle bu fare ile yıllardır oynadığım oyunları sizlere sayayım;
  • CS:GO
  • LoL
  • Mincecraft
  • GTA V
  • Rainbow

Değinmem gereken önemli nokta tuşların tıklanma ömrünün 10 milyon olması. Bu değer Minecraft, LoL gibi oyunlarda önemli yer teşkil ediyor.
Şimdi bu fare neredeyse 10 senelik bir ürün belki de daha fazla o yüzden sensör ve tasarımdan ziyade kişisel deneyimimden bahsedeceğim yoksa sensörün ve tasarımında barındırdığı 7 adet rengin günümüz standartlarına pek de uymadığını biliyoruz elbette. Bu farede en sevdiğim özellik kablosunun sağlamlığı oldu açıkçası çünkü ben çok seyahat eden hatta yeri geldiğinde ev içerisinde bile çok fazla yer değiştiren birisiyim. Ama kablosu örgü kaplama olmamasına rağmen hiçbir şekilde deforme almayarak beni şaşırttı açıkçası. Eğer bu konuda sorun veya takıntınız var ise G300s güzel bir seçenek olabilir.

Boyut konusuna da değinmek istiyorum. Zira bu da önemli bir konu ve bu farede hayran kaldığım bir özellik açıkçası. Çünkü kendi ellerim aşırı büyük olmasına rağmen rahatlıkla kavrayıp avucuma tam otururken küçük kardeşimde de aynı durum söz konusu hiçbir sıkıntı ve zorluk yaşamadan kullanabiliyor. Eğer bu da aklınızda bir soru işareti veya takıntı ise gönül rahatlığı ile yine tercih edebilirsiniz.

Sensör konusunda piyasadaki rakip ve muadillerinden geride olduğunu söyledim fakat CS:GO oyununu baz alırsak yaklaşık 2000 küsur saatim bulunmakta ve tepkimelerde olsun ani dönüşlerde vs hiçbir fark yaşamadım özellikle de kat kat üstün rakipleri olan SteelSeries Rival serisine göre (300 modelini de kullandım ona kıyasla söylüyorum)

Sözün özüne gelirsek bu fare makro isteyen ve hemen hemen her çeşitte oynarken rahat olsun nispeten şık dursun elime de aldığımda anormal hissettirmesin ve kablo/malzeme ömrü olarak uzun olsun diyenler için güzel bir tercih olabileceğini düşünüyorum.

Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Ben de zamanında çok duyuyordum bu mouseyi, tabii o zamanlar bir mouseye ayırabileceğim maksimum fiyat 60-70 TL idi. Şimdi 180-200 TL civarına bulunuyor ve bende mouseyi aşırı kaliteli biliyordum, ama artık nedense insanlar sensörlerinin berbat olduğunu, ve genelde çift tıklama gibi bir sorununun olduğunu söylüyor. Gerçi öyle bir sorun olsa sanırım Logitech yenisini veya daha iyisini yollar, çok iyi bir satış sonrası destek yönetimine sahipler. Sizce daha iyi modellere mi yönelmeliyim yoksa G300S mi almalıyım?

Ben de 2 sene kullandıktan sonra sağ ve sol tık çalışmamaya başladı 10 kere tıkladıysam 5-6 tane saymaya başladığından satmaya çalıştım, elimde kaldı satamadım. CS:GO konusunda efsane, Minecraft konusunda el küçüklüğü olduğu için jitter Click atamıyorsun maalesef. Kişisel görüşüm linçlenmeyi kabul etmiyorum, sadece fikir belirttim.

Ben de zamanında çok duyuyordum bu fareyi, tabii o zamanlar bir fareye ayırabileceğim maksimum fiyat 60-70 TL idi. Şimdi 180-200 TL civarına bulunuyor ve bende fareyi aşırı kaliteli biliyordum, ama artık nedense insanlar sensörlerinin berbat olduğunu, ve genelde çift tıklama gibi bir sorununun olduğunu söylüyor. Gerçi öyle bir sorun olsa sanırım Logitech yenisini veya daha iyisini yollar, çok iyi bir satış sonrası destek yönetimine sahipler. Sizce daha iyi modellere mi yönelmeliyim yoksa G300s mi almalıyım?

Kişisel deneyimim olarak memnunum ama çift tıklama gibi sorunları çok yaşayan insan olduğu doğru. Daha yeni ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Ben de 2 sene kullandıktan sonra sağ ve sol tık çalışmamaya başladı 10 kere tıkladıysam 5-6 tane saymaya başladığından satmaya çalıştım, elimde kaldı satamadım. CS:GO konusunda efsane, Minecraft konusunda el küçüklüğü olduğu için jitter Click atamıyorsun maalesef. Kişisel görüşüm linçlenmeyi kabul etmiyorum, sadece fikir belirttim.
Logitech'e durumu bildirin, dediğim gibi satış sonrası desteği en iyi olan firma olabilir. Bazılarına sorunsuz model, bazılarına G300S yerine G102 falan yolladıkları oluyor.

Ben de 4 yıl önce mouse pad ile 80 TL'ye aldığım G300s serüvenimi birkaç güne gelecek olan yeni faremle sonlandıracağım. Farenin üst kısmında Switch'lerle temas eden kısım aşındığı için kullanamıyorum fakat sensöründe, switchlerinde vs. hiçbir sıkıntı yok. Sadece üst tarafta bulunan siyah kısım değiştirilirse hala daha kullanılır. Hayatımda harcadığım en iyi 80 TL olabilir. CS:GO'da lem rankına kadar bu fareyle yükseldim ama oyunu bıraktım. Yazılımı sayesinde istediğim tüm özelleştirmeleri yapabildim. Kısacası beni 4 yıl boyunca tatmin eden bir fare oldu. Uygun fiyata bulunursa hala daha alınabilir olduğunu düşünüyorum. Mousepadine gelirsek, 80 TL fiyatı sırf mousepade versem yadırgamazdım herhalde. Aldığım halinden hiçbir farkı yok. Gerçekten çok kaliteli bir mouse pad. Mousepadi hala kullanacağım ama fareyi emekliye ayırıyorum.
Respect O7 G300s.

Logitech'e durumu bildirin, dediğim gibi satış sonrası desteği en iyi olan firma olabilir. Bazılarına sorunsuz model, bazılarına G300S yerine G102 falan yolladıkları oluyor.
Garanti süresi geçti ama faturası elimde.
Ben de zamanında çok duyuyordum bu mouseyi, tabii o zamanlar bir mouseye ayırabileceğim maksimum fiyat 60-70 TL idi. Şimdi 180-200 TL civarına bulunuyor ve bende mouseyi aşırı kaliteli biliyordum, ama artık nedense insanlar sensörlerinin berbat olduğunu, ve genelde çift tıklama gibi bir sorununun olduğunu söylüyor. Gerçi öyle bir sorun olsa sanırım Logitech yenisini veya daha iyisini yollar, çok iyi bir satış sonrası destek yönetimine sahipler. Sizce daha iyi modellere mi yönelmeliyim yoksa G300S mi almalıyım?
Aynen bu çift tıklıyor doğrudur hocam.

Sensör'leri sorun çıkartıyor diyorlar genellikle ama ben bir sorununu göremedim, Discord'daki arkadaşımda kullanıyor fakat logitech G HUB'dan çok şikayetçi :D

Geri
Yukarı