Rehber 5 adımda Xenforo'da konu reddedilirken nasıl sebep belirtilir?

Makaleler
7
Yer
Mile Marker LN 29.5, 51 Area.
Bu konu hazırlanırken hiçbir forum, forum yöneticisi, forum yönetim/moderatör grubu veya forum kullanıcı grubu hedef alınmamış; herhangi bir forumdan bağımsız şekilde hazırlanmıştır. İlgili görsel resimler Xenforo Demo kullanılarak tarafımızca hazırlanmıştır.

Selamlar. Biliyorsunuz ki forumların bazılarında bir konu oluşturduğumuzda konumuz moderatör onayına düşüyor. Bizler de konumuzun onaylanmasını beklerken dakikalar geçiyor ve bakıyoruz ki konumuz reddedilmiş lakin niçin reddedildiğine dair bir sebep yok. Hatta bazı forumlarda bu durumlarla ilgili öneri konuları bile açılmış ve yönetim ekibi yapmayı planlamış fakat aylar süren yönetim grubu ve kullanıcı grubu kavgalarından sonra biz çözüme henüz kavuşturulamamış. Devamında ise biz kullanıcılar olarak neden reddedildiğini uzun uzun düşünüyor ve bir daha konu açmamaya karar veriyoruz. Bugün, olurda forum kuranlar olursa, konuyu reddederken nasıl sebep belirteceğinizden bahsetmek ve bunun ne kadar basit olacağından bahsetmek istiyorum.

Adım 1:
Öncelikle Xenforo'dan "onay listesi" bölümüne geliyor ve ilgili konuya odaklanıyoruz.
Rehber 1.png

Adım 2:
Devamında kırmızı çizgiler içerisinde gösterdiğim yere, yani konunun başlığına tıklıyor ve ilgili konu sayfasına gidiyoruz
rehber 2.png

Adım 3:
Sol altta kare içinde gösterdiğim kutucuğa tıklıyoruz.
rehber 3.png

Adım 4:
Kutucuğa tıkladıktan sonra alt tarafta bir sekme açılacak. Açılan sekmeden "Eyleminizi seçin..."e tıklayın, açılan menüden "Mesajları sil..."e tıklayın.
rehber 4.png

Adım 5:
Açılan yeni sekmeden "Bu eylemi yazara bildir. Sebep:" kutucuğunu aktif edin ve sebebiniz oraya belirtin. Devamında "Sil" butonuna tıklayın.
rehber 5.png

Evet, işte bu kadar basit! Gördüğünüz üzere 5 adımda sebep belirttik ve konuyu açan kullanıcının da niçin konusunun onaylanmadığı hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olduk. Okuduğunuz için teşekkürler!

rehber 6.png

Bu konu hazırlanırken hiçbir forum, forum yöneticisi, forum yönetim/moderatör grubu veya forum kullanıcı grubu hedef alınmamış; herhangi bir forumdan bağımsız şekilde hazırlanmıştır. İlgili görsel resimler XenForo demo kullanılarak tarafımızca hazırlanmıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı