5 ayda 60 net TYT yapılır mı?

Yer
Gotham
Selamlar arkadaşlar. YKS öğrencisi olarak bir soru sormak istedim tecrübeli abiler, ablalar veya arkadaşlara. Aşağıda gitmek istediğim üniversitenin netleri var:
1642527482788.png

TYT'de yaklaşık 5 denemeye girdim en kötü 43 yapmakla beraber en iyi 56 net yaptım. Yani genel anlamda 50 küsür net yapıyorum şu an. YDT tarafında ise girdiğim denemelerde hiç 70 net altına düşmedim. 2021 yılının YDT'sinde 70 net yaptım. En iyi yaptığım net de 77.50 oldu. OBP puanıma gelirsek ikinci döneme henüz geçmedik ama ikinci dönem ile bu ilk dönem puanımın aynı olacağını düşündüğümden ona göre bir hesaplama yaptım ve 4 yılın ortalaması 94 çıktı. OBP puanına baktığımda aşağı yukarı 470 puana tekabül ediyordu. Sizce nasıl?

Aslında en kötü 40 net yaptıysan 5 ay süre içerisinde o 60'ı bulur. Senin YDT adına yapman gereken tek şey günlük 1 deneme çözüp onun analizini yapmaktır. Sonra bir tane de metin okusan YDT adına başka yapılacak bir şey yok.

YÖK-Dil ve YDS sınavına da girmeni öneriyorum. YÖK-Dil Sosyal YDT'ye en yakın sınavdır. YÖK-Dil başvuruları 21 Ocak'ta başlıyor, YDS kayıtları 17 Şubat'ta başlıyor.

YÖK-Dil 13 Mart'ta, YDS'de 10 Nisan'da. Gerçek sınav deneyimi adına bu iki sınava girmeni öneriyorum kesinlikle. Bu sene kayıt ücreti 160-170 TL civarını tahminimce bulur. İki sınav için ortalama 320-330 TL para ödersiniz ama eğitim adına helali hoş olsun bence. Belki sınavda yapacağınız 1 net size farklı bir üniversite kazandıracak. Denemeden bilemeyiz.

Aslında en kötü 40 net yaptıysan 5 ay süre içerisinde o 60'ı bulur. Senin YDT adına yapman gereken tek şey günlük 1 deneme çözüp onun analizini yapmaktır. Sonra bir tane de metin okusan YDT adına başka yapılacak bir şey yok.

YÖK-Dil ve YDS sınavına da girmeni öneriyorum. YÖK-Dil Sosyal YDT'ye en yakın sınavdır. YÖK-Dil başvuruları 21 Ocak'ta başlıyor, YDS kayıtları 17 Şubat'ta başlıyor.

YÖK-Dil 13 Mart'ta, YDS'de 10 Nisan'da. Gerçek sınav deneyimi adına bu iki sınava girmeni öneriyorum kesinlikle. Bu sene kayıt ücreti 160-170 TL civarını tahminimce bulur. İki sınav için ortalama 320-330 TL para ödersiniz ama eğitim adına helali hoş olsun bence. Belki sınavda yapacağınız 1 net size farklı bir üniversite kazandıracak. Denemeden bilemeyiz.
Türkiye geneli Dilko ve YDS Publishing denemelerine katıldık sınıfça. Onları bekliyorum. Ülke geneli sıralamamı görmek için iyi bir fırsat olacak. Teşekkür ederim.

@Üç Kılıç Ustası Zoro, bu YDS ÖSYM'nin yaptığı sınav. ÖSYM üzerinden başvuruyorsunuz, gerçek sınav deneyimini yaşamak adına bire bir. Ayrıca soruyu hazırlayan kurul da aynı, YDS ve YÖK-Dil sorularını görmek size ciddi bir deneyim kazandıracaktır.

Geri
Yukarı