5 Ayda YKS/TYT Konuları Bitirilebilir mi?

Edenclw

Kilopat
Daha fazla  
Sınava 5 ay 19 gün kaldı. İstediğim puan aralığı 370-420 arası. 5 ayda düzenli olarak her gün 4 saat (duruma göre 5 saat veya daha fazla) çalışma ile tüm konular bitirilebilir mi bir EA öğrencisi için?

Not: Denemelerde Türkçe netim 25-30 arası, Sosyal Bilgiler 20 soruda 10 doğru 5-8 yanlış yapabiliyorum. Mat ve Geometri temelim yok (Hiç yapamıyorum). Bunlara bağlı olarak 5 ayda adam gibi çalışıp bitirmek mümkün müdür?

Not 2: Dershaneye de gidiyorum haftada 4 gün olacak şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 ayda matematik bile tamamen yapılabilir ama gerçekten çok çalışman lazım ve 4 saat yeterli değil. 7-8 saat bandına çıkıp verimli geçirirsen elbette olur. Kaldı ki sen 370 gibi bir puan istiyorsun ben tüm konuları bitirip full yapabilmen için 7-8 saat diyorum. O yüzden elbette olur ama ben fen lisesinde okuyup edebiyatı ve dil anlatımı dinlememe rağmen her deneme rahatlıkla +34 Türkçe neti yapabilirken senin niye o kadar düşük anlamadım.

5 ayda matematik bile tamamen yapılabilir ama gerçekten çok çalışman lazım ve 4 saat yeterli değil. 7-8 saat bandına çıkıp verimli geçirirsen elbette olur. Kaldı ki sen 370 gibi bir puan istiyorsun ben tüm konuları bitirip full yapabilmen için 7-8 saat diyorum. O yüzden elbette olur ama ben fen lisesinde okuyup edebiyatı ve dil anlatımı dinlememe rağmen her deneme rahatlıkla +34 Türkçe neti yapabilirken senin niye o kadar düşük anlamadım.
Hiç bir derste temelim olmadığı için diye düşünüyorum soru çözme alışkanlığım yok. Çalışmamamın dezavantajlarını şimdi daha iyi görebiliyorum yapacak bir şey yok geçmişle ilgili. Geleceğe odaklanmak gerekiyor. 7-8 saat bandı benim için biraz zor olabilir. Genellikle 3-5 yaşlarından beri bilgisayar ile haşır neşir olduğum için 7-8 saat süre ile çalışmak benim için çok zor. En fazla 5, taş çatlasa 6 saat.

Bu sene bilgisayar veya telefon gibi teknolojik aletleri komple bir kenara koyacaksın. Ben sadece Pazar akşamları haftanın yorgunluğunu atmak için 2-3 saat giriyorum o kadar. Onun dışında her gün okul var zaten. Eğer çok eksiğin varsa özel derste alabilirsin epey yardımı dokunur.

Tercih yaptım ama bölümümü sevmedim son 5 ayda tekrar hazırlanacağım hemşirelik istiyorum ne yapmam lazım öneriniz var mı?

Yetişir kardeşim çok rahat yetişir hem de günde 3-4 saat çalışarak bitirebilirsin günde 24soruda paragraf çöz TYT Türkçe netinde feci bir şekilde artar ama gene de boşlamayın ben şu an daha yeni çalışmaya başladım stresten ölüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı