5 Ayda YKS/TYT Konuları Bitirilebilir mi?

Edenclw

Kilopat
Daha fazla  
Sınava 5 ay 19 gün kaldı. İstediğim puan aralığı 370-420 arası. 5 ayda düzenli olarak her gün 4 saat (duruma göre 5 saat veya daha fazla) çalışma ile tüm konular bitirilebilir mi bir EA öğrencisi için?

Not: Denemelerde Türkçe netim 25-30 arası, Sosyal Bilgiler 20 soruda 10 doğru 5-8 yanlış yapabiliyorum. Mat ve Geometri temelim yok (Hiç yapamıyorum). Bunlara bağlı olarak 5 ayda adam gibi çalışıp bitirmek mümkün müdür?

Not 2: Dershaneye de gidiyorum haftada 4 gün olacak şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 ayda matematik bile tamamen yapılabilir ama gerçekten çok çalışman lazım ve 4 saat yeterli değil. 7-8 saat bandına çıkıp verimli geçirirsen elbette olur. Kaldı ki sen 370 gibi bir puan istiyorsun ben tüm konuları bitirip full yapabilmen için 7-8 saat diyorum. O yüzden elbette olur ama ben fen lisesinde okuyup edebiyatı ve dil anlatımı dinlememe rağmen her deneme rahatlıkla +34 Türkçe neti yapabilirken senin niye o kadar düşük anlamadım.

5 ayda matematik bile tamamen yapılabilir ama gerçekten çok çalışman lazım ve 4 saat yeterli değil. 7-8 saat bandına çıkıp verimli geçirirsen elbette olur. Kaldı ki sen 370 gibi bir puan istiyorsun ben tüm konuları bitirip full yapabilmen için 7-8 saat diyorum. O yüzden elbette olur ama ben fen lisesinde okuyup edebiyatı ve dil anlatımı dinlememe rağmen her deneme rahatlıkla +34 Türkçe neti yapabilirken senin niye o kadar düşük anlamadım.
Hiç bir derste temelim olmadığı için diye düşünüyorum soru çözme alışkanlığım yok. Çalışmamamın dezavantajlarını şimdi daha iyi görebiliyorum yapacak bir şey yok geçmişle ilgili. Geleceğe odaklanmak gerekiyor. 7-8 saat bandı benim için biraz zor olabilir. Genellikle 3-5 yaşlarından beri bilgisayar ile haşır neşir olduğum için 7-8 saat süre ile çalışmak benim için çok zor. En fazla 5, taş çatlasa 6 saat.

Bu sene bilgisayar veya telefon gibi teknolojik aletleri komple bir kenara koyacaksın. Ben sadece Pazar akşamları haftanın yorgunluğunu atmak için 2-3 saat giriyorum o kadar. Onun dışında her gün okul var zaten. Eğer çok eksiğin varsa özel derste alabilirsin epey yardımı dokunur.

Tercih yaptım ama bölümümü sevmedim son 5 ayda tekrar hazırlanacağım hemşirelik istiyorum ne yapmam lazım öneriniz var mı?

Yetişir kardeşim çok rahat yetişir hem de günde 3-4 saat çalışarak bitirebilirsin günde 24soruda paragraf çöz TYT Türkçe netinde feci bir şekilde artar ama gene de boşlamayın ben şu an daha yeni çalışmaya başladım stresten ölüyorum.

Geri
Yukarı