5 dolar harcama şartı

Hasan Erikli

Hectopat
Yer
İzmir Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL i3-12100F 4.3GHz 4/8 Çekirdek İşlemci

ASUS PRIME H610M-E DDR4 Anakart

PALIT RTX 3060 Dual 12GB Ekran kartı

Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8) 3200 MHz

SHARKOON SHP650V2 650W 80+ EU Güç kaynağı

ADATA LEGEND 710 512GB M.2 2400-1000MB/s SSD
Meslek
Öğrenci
Steam'de yan hesabımda 5 dolar harcamam gerekiyor. Ana hesabıma dijital bakiye olarak 100 TL yollasam sayılır mı 5 dolardan?

Hayır, sayılmıyor.

Bu özelliklere nasıl erişebilirim?

kısıtlı hesap steam.png

100 TL yollasam sayılır mı 5 dolardan?

Ayrıca hesap kısıtlamasını açmak için olan 5 USD normal kurdan hesaplanıyor. Şu an 5 USD anlık olarak yaklaşık 135 TL ediyor, 100 TL harcama yetmez.

Son düzenleme:
Hayır, sayılmıyor.

Eki Görüntüle 1893546

Ayrıca hesap kısıtlamasını açmak için olan 5 USD normal kurdan hesaplanıyor. Şu an 5 USD anlık olarak yaklaşık 135 TL ediyor, 100 TL harcama yetmez.

Teşekkür ederim hocam.

Hayır, sayılmıyor.

Eki Görüntüle 1893546

Hocam bir saniye siz yanlış anlamışsınız sanırım.
Olay şöyle yan hesabımdan ana hesabıma dijital hediye kartı atacağım ve ana hesabıma bakiye olarak düşecek o satın alım 5 dolardan sayılırmı demek istedim.

Son düzenleme:
Hocam bir saniye siz yanlış anlamışsınız sanırım.
Olay şöyle yan hesabımdan ana hesabıma dijital hediye kartı atacağım ve ana hesabıma bakiye olarak düşecek o satın alım 5 dolardan sayılır mı demek istedim.

Şimdi anladım, o satın alımdan sayılır mı açıkçası bilmiyorum.

''Arkadaşınızdan bir Steam hediyesi veya dijital hediye kartı almak sayılmaz.'' diyor. ''Arkadaşınızdan bir Steam hediyesi almak sayılmaz.'' kısmına tamam, ama öbür kısımda ''Dijital hediye kartı almak sayılmaz.'' derken bir arkadaşına hediye kartı almak mı yoksa bir arkadaşından hediye kartı almak anlamında mı demiş, onu çözemedim.

Son düzenleme:
Şimdi anladım, o satın alımdan sayılır mı açıkçası bilmiyorum.

"Arkadaşınızdan bir Steam hediyesi veya dijital hediye kartı almak sayılmaz." diyor. Burada arkadaşınızdan bir Steam hediyesi almak sayılmaz diyor ona tamam, ama öbür kısımda "dijital hediye kartı almak sayılmaz." derken bir arkadaşına hediye kartı almak mı yoksa bir arkadaşından hediye kartı almak anlamında mı demiş, onu çözemedim.

Evet çok karışık denemekten zarar gelmez sanırım deneyeceğim yarın.

Evet çok karışık denemekten zarar gelmez sanırım deneyeceğim yarın.

Makalenin İngilizcesinde böyle belirtmişler:

''Purchasing a Steam gift that is equal to $5 USD or more from the Steam store (Receiving a Steam gift or digital gift card from a friend doesn't count)''

''Steam gift or digital gift card from a friend.'' ifadesine bakarak ''bir arkadaştan alınan hediye kartı'' şeklinde olduğunu söyleyebiliriz o halde.

Ama sizin dediğiniz şekildeki durumdan (Kısıtlı Steam hesabından başka bir hesaba 5 USD ve üzeri hediye kartı gönderme durumu) bahsetmemişler.

Makalenin ingilizcesinde böyle belirtmişler:

"purchasing a Steam gift that is equal to $5 USD or more from the Steam Store (receiving a Steam gift or digital gift Card from a friend doesn't count)"

"Steam gift or digital gift Card from a friend." ifadesine bakarak "bir arkadaştan alınan hediye kartı" şeklinde olduğunu söyleyebiliriz o halde.

Ama sizin dediğiniz şekildeki durumdan (kısıtlı Steam hesabından başka bir hesaba 5 USD ve üzeri hediye kartı gönderme durumu) bahsetmemişler.

Yarın deneyeceğim hocam yaklaşık 30 40 lira harcadım zaten hesaba 80 ve 40 lira hediye kartı yollayacağım bakalım sayılacak mı ama mantıksal olarak sayılması gereikiyor diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı