5 GHz bu ağa bağlanılamıyor hatası

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum ve içinde Intel AX201 kablosuz adaptörü bulunuyor. Modem olarak da ASUS AC51 kullanıyorum. Adaptörün sürücüsü ve modemin yazılımı güncel. Buna rağmen aynı modemdeki 2.4 GHz ağa bağlanabilirken 5 GHz ağa bağlanamıyorum. Başka cihazlardan modemin 5 GHz ağına bağlanılabiliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yüksek ihtimal altyapınız 5 GHz desteklemiyor. 2.4 kullanmalısınız. Bizde de 5 GHz bağlanmıyor. Ama biz eğer 5 GHz'ye bağlanırsak internetin ayarları bozulurmuş. Türk Telekom yetkilisi demişti. Sorunu çözdüysem çözüldü olarak işaretle. İyi günler.

Yüksek ihtimal altyapınız 5 GHz desteklemiyor. 2.4 kullanmalısınız. Bizde de 5 GHz bağlanmıyor. Ama biz eğer 5 GHz'ye bağlanırsak internetin ayarları bozulurmuş. Türk Telekom yetkilisi demişti. Sorunu çözdüysem çözüldü olarak işaretle. İyi günler.
Belirttiğim gibi diğer cihazlardan 5 GHz ağına bağlanılabiliyor ve sorunsuz kullanılabiliyor.

5GHz'nin altyapı ile alakası yok hocam tamamen modem ve alıcı teknolojisi ile alakalı bir şey sinyal gücünü daha fazla alana yayıyor 5GHz tek espiris bu.

Modemi resetleyip tekrar yapılandırın. Bende de arada bağlanmama sorunu oluyor bu şekilde çözüyorum sorunu. Ek olarak modemden çok uzakta değilseniz 2.5 kullanmanızda bir sorun olmayacaktır.

Kanal değişikliği diğer cihazları etkiler mi ve hangi kanala almalıyım?
Bir wi-fi analiz programı ile cihazın algıladığı bağlantıların kanallarına bakın. Çok kullanılan kanalları tercih etmeyin.
Diğer cihazlar etkilenmez. İşlemden sonra modemi yeniden başlatmanız gerekir sanırım.
Diğer cihazlar da bağlantıyı görünce tekrar bağlanır.

Bir wi-fi analiz programı ile cihazın algıladığı bağlantıların kanallarına bakın. Çok kullanılan kanalları tercih etmeyin.
Diğer cihazlar etkilenmez. İşlemden sonra modemi yeniden başlatmanız gerekir sanırım.
Diğer cihazlar da bağlantıyı görünce tekrar bağlanır.
Kanal değişikliği maalesef işe yaramadı. Bütün kanalları denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı