5 GHz ek ücret yansıtır mı?

lookthesky

Zeptopat
Daha fazla  
Kullandığım internetin 5 GHz sürümünün olduğunu fark ettim. Uzun süredir 2.4GHz kullanıyorum. Sorum şu eğer 2.4 GHz'ye geçersem faturama ekstra ücret olur mu? Çünkü çok büyük fark var. Paketim 25 Mbps. 2.4 GHz'de 30 MB alırken 5GHz'de 80 MB civarı hız alıyorum.

Kullandığım internetin 5 GHz sürümünün olduğunu fark ettim. Uzun süredir 2.4GHz kullanıyorum. Sorum şu eğer 2.4 GHz'ye geçersem faturama ekstra ücret olur mu? Çünkü çok büyük fark var. Paketim 25 Mbps. 2.4 GHz'de 30 MB alırken 5GHz'de 80 MB civarı hız alıyorum.

Benim modemimde de 5 GHz özelliği var, kabloyla bağlanınca direkt 5'den mi bağlanıyor yoksa 2.4'ten mi bağlanıyor acaba bilginiz var mı?

Benim modemimde de 5 GHz özelliği var, kabloyla bağlanınca direkt 5'den mi bağlanıyor yoksa 2.4'ten mi bağlanıyor acaba bilginiz var mı?

Ben Wi-Fi'ya bağlanmak için girdiğimde bir benimki vardı bir de başka Wi-Fi(benim Wi-Fi'min adıyla aynı) ortasında 5G yazıyordu. Başka nasıl bakılıyor bilmiyorum.

Benim de modemim de 5G desteği var. Bazen onu kullanıyorum. Ama modemin bulunduğu oda da kullanmalısın 5G'yi. Diğer odalar da çok yavaş çekiyor.

Benim de modemim de 5G desteği var. Bazen onu kullanıyorum. Ama modemin bulunduğu oda da kullanmalısın 5G'yi. Diğer odalar da çok yavaş çekiyor.

2.4GHz'le arasında çok fark var mı hızının?

5 GHz veya 2,4 GHz kablosuz anten teknolojisi. Ethernet kablosu ile bağladığında maksimum hızı alırsın.

Ethernet'le bağlanmıyorum.

Modemle aynı odadayken 5G'ye bağlıysan kablolu internet hızı alırsın. Fakat diğer odalara geçtiğin zaman halen 5G'ye bağlıysan internet çok yavaşlar o zaman. Diğer odalar da 2.4GHz'yi kullanmanı tavsiye ederim.

Benim aldığım internet 25MB, Ethernet'le bağlansam 80 MB mi alacağım yani? Siz 5GHz'ye geçtiğinizde ekstra ücret yansıdı mı faturanıza yoksa ücretsiz mi?

Geri
Yukarı