5 GHz ek ücret yansıtır mı?

Ben 25MB hız satın alıyorum 5GHz de hızım 80 MB oluyor sizce bu normal mi? Ekstra ücret almasından çekiniyorum sadece hocam.
Hocam modemin öyle bir özelliği var diye asla sizden para alamazlar. Para alacak olsaydılar önceden alırlardı zaten. Normalde paketiniz kaç liraysa o kadar ücret ödeyeceksiniz yine.

Hocam modemin öyle bir özelliği var diye sizden para almazlar. Para alacak olsaydılar önceden alırlardı zaten. Normalde paketiniz kaç liraysa o kadar ücret ödeyeceksiniz yine.

Teşekkür ederim hocam modemin kendi özelliğiyse sıkıntı yok. Keşke önceden keşfetseydim o zaman :).

80 MB değerlerini okuyorsan paketin 25 MB olması mümkün değil arkadaşım. Paket bilgilerini modem arayüzü ve ISS üzerinden kontrol et.

Arayüzden nereden öğrenebilirim? Çünkü yakın zamanda 25MB e geçtim de.

Modemlik bir durum degil onu unutun. @Kaeyabashi doğru cevabı vermiş okuyun. Sizin internet hızınızın 25Mbps olupta 80Mbps almanız mümkün degil dediği gibi.

Speedtest'te 80 MB olarak gözükuyor ama örnek oyun indirirken 11-10 MB olarak gözüküyor.

80 MB değerlerini okuyorsan paketin 25 MB olması mümkün değil arkadaşım. Paket bilgilerini modem arayüzü ve ISS üzerinden kontrol et.

Katılırıyorum, kabloluda Max hız demişsiniz mesela benim paketim 24MB. Kabloluda da o kadar alıyorum 5 GHz'de de o kadar alıyorum, 2.4 GHz'de 24 olmasa da 20 küsur alıyorum. Dediğiniz gibi 24'lük paket değil sanırım arkadaşın paketi. Arkadaşın söylediği fark şaşırttığı için sordum kabloluda da 5 mi diye. Teşekkürler.

Mbps ve MB farklı şeyler. Speedtest ile ölçüm yaparken Mbps değerinizi verir indirme yaparken MB değeri verir. İndirme yaparken 10-11 megabyte (MB) görüyorsanız evet 80 megabit (Mbps) değerine takabül ediyor. Ama asil konu şuki sizin internet paketiniz 25Mbps degil aslında 100Mbps kayıplardan sonra 80 Mbps alabiliyorsunuz.

Arayüzden nereden öğrenebilirim? Çünkü yakın zamanda 25MB e geçtim de.

Speedtest'te 80 MB olarak gözükuyor ama örnek oyun indirirken 11-10 MB olarak gözüküyor.
Oyun indirirken yaptığınız testte düşük daha düşük çıkması normal diye biliyorum.

Mbps ve MB farklı şeyler. Speedtest ile ölçüm yaparken Mbps değerinizi verir indirme yaparken MB değeri verir. İndirme yaparken 10-11 megabyte (MB) görüyorsanız evet 80 megabit (Mbps) değerine takabül ediyor. Ama asil konu şuki sizin internet paketiniz 25Mbps degil aslında 100Mbps kayıplardan sonra 80 Mbps alabiliyorsunuz.

Hocam benim altyapım fiber 100Mbps'e kadar destekliyor. Ancak ben 25Mbps satın aldım.

Geri
Yukarı