5 GHz için modem veya router önerisi

sfkulusoy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar evde kullanmaya Wi-Fi'de problem çıkarmayacak bir modem arıyorum. Önceliğim 5GHz olması bende 2.4GHz olan ZyXEL marka modem var buna 5 GHz router alıp kullanmam mı mantıklı yoksa direk modem değiştirmem mi?

Xiaomi'nin bu modelini almayı düşünüyorum.
Veya modem olarak 2.el ZyXEL T50B ve H300s modemler buldum temiz sizce mantıklı olan nedir?
T50B 230TL Sıfır kullanılmamış 270TL, H300S 130-140-150 arasında değişiyor

TurkNet kullanıyorum VDSL olması lazım. 100 MB kabloluda
Türknet'in verdiği modemi kullanıyorum ben memnunum. Ayrıca VDSL kullanıyorsanız routher alamazsınız arkasında DSL portu olması gerekiyor. Linkini attığınız üründe DSL portu yok.

1637657601570.png

Fiber'de mavi VDSL/ADSL'de gri olan port kullanılıyor. Gri olan DSL portu routherlarda yok.

Son düzenleme:
Biliyorum onu da eski modemden LAN ile routera bağlayıp kullansam mantıksız mı olur?
T50B Wi-Fi'de sorun çıkarıyor mu? 230TL ye 2.el almayı düşünüyorum veya H300S alacağım işte.
Konu hakkında başka önerisi olan yok mu acaba?
@Emre SÜRER 5G Wi-Fi'de diğer odalarda problem oluyor mu hocam bazı kullanıcılar sıkıntı var demiş siz sorun yaşadınız mı ?

Son düzenleme:
@Emre SÜRER 5G Wi-Fi'de diğer odalarda problem oluyor mu hocam bazı kullanıcılar sıkıntı var demiş siz sorun yaşadınız mı ?
Evimin en uzak noktası olan mutfak hariç 5ghz'de sorun olmuyor. Bu zaten 5ghz'nin doğasında var menzili kısa uzaktan az çekiyor ve yavaş kalıyor. Modeme yakınken ve yüksek hıza ihtiyacınız olduğunda 5ghz'ye geçiyorsunuz. Uzaklaşınca 2.4 daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı