Çözüldü 5 gün devamsızlık kuralı ilk dönem için mi geçerli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrayii

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Playstation 5
Lenovo Idepad Gaming 3 15ACH6

8 GB Bellek
Ryzen 5 5600H
RTX 3060 (95W)
Yeni kural ile bildiğiniz üzere 5 gün özürsüz devamsızlığı geçen öğrencilere takdir veya teşekkür belgesi verilmeyecek.

Bazı haber sitelerinde bu konu ilk dönem olarak geçiyor ama bu 5 gün devamsızlığı sadece ilk dönem mi yaptığımızda belge alamıyoruz?

Çözüm
Yeni kural değil, bayağıdır yürürlükte olan bir kural. Bu kural iki dönem için de geçerli, 5 günü aşması durumunda iki dönemde de belge alamazsınız. Haber sitelerini kaynak olarak baz almayın, onlar hit uğruna ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor.
@xxburak ortaokulsan tabii ki alırsın. Bu dediğim şey lise için geçerli :D Lisede 10 günün üzerinde devamsızlık yaparsan kalıyorsun. Ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 160:

Teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirme
MADDE 160
- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

İnanmıyor ya ben şimdi sırf 2 gün fazla özürsüz devamsızlığım olduğu için hemde not ortalamam 95 olmasına rağmen üstün başarı belgesi alamayacakmıyım?😭

İnanmıyor ya ben şimdi sırf 2 gün fazla özürsüz devamsızlığım olduğu için hemde not ortalamam 95 olmasına rağmen üstün başarı belgesi alamayacakmıyım?
En büyük darbemi burdan mı alıcaktım.:(

Geri
Yukarı