5 Kat Alttan Kablosuz İnternet Kullanmak

ForAnAngeL

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
30
Yer
Hell
Merhaba arkadaşlar. Kaldığım yerin altyapısı kötü olduğu için 5. kata kadar kablo çekemiyorum.
Ev sahibinin ofisi zemin katta. Onun ofisine kadar çekip oradan kablosuz nasıl çekebilirim 5. kata? Ayrıca hız kaybı yaşamak istemiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba ForAnAngeL,

Dünya sağlık örgütünün belirlemiş olduğu bazı standartlar var, kablosuz sinyal gücü veren elektronik cihazların radyasyon oranlarını düşürmek için bu tarz kablosuz cihazların çekim güçleri 3 ile 5dB arasında sınırlandırılmıştır; dolayısı ile bu dediğin şu an için çok zor, benim naçizane tavsiyem binanın havalandırma yada şaft boşlukları varsa PC ile modem arasına kablo çekmeniz yada daire içerisinde, diğer odalar ile arasında orta bir alan bulup, access point kurmanızdır en azından diğer odalarda kablosuz kullanma imkanınız olur. Yalnız hiç bir zaman kayıpsız kullanmanız mümkün değildir, buna kablolu bağlantıda dahil. Umarım yardımcı yada açıklayıcı olabilmişimdir. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz 5 metre kablo ile sinyal kaybı yaşıyoruz ki, değil sen 5. kata nasıl yaşamayasın. WiFi ile 5. kattan çekmek dediğin arada kaç duvar var hesap ettin mi? Karşı komşun veya 1-2 kat altın olsa neyse. WiFi sinyal arttırıcı kullansan bile sorun yaşarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo çekmem mümkün değil. 200 TL'ye kadar Router/AP tavsiyeniz nedir?
Kablo çekmeniz mümkün değilse, kararlı bir bağlantıyla interneti kullanmanız da mümkün değil. 200TL gibi küçük bir bütçeyle halledilebilecek bir şey değil bu. Kablosuz olarak en sağlıklı bağlantı için her kata bir tekrarlayıcı cihaz yerleştirmeniz gerekiyor.

Kablo çekmeniz mümkün değilse, kararlı bir bağlantıyla interneti kullanmanız da mümkün değil. 200TL gibi küçük bir bütçeyle halledilebilecek bir şey değil bu. Kablosuz olarak en sağlıklı bağlantı için her kata bir tekrarlayıcı cihaz yerleştirmeniz gerekiyor.
İnternet illa kablo ile mi kullanılıyor? :):) Ben sadece şu an 200 TL'ye router tavsiyesi istiyorum ve bu arada internet kullanılıyor, kablo çekmeden kaldığım yerde.

Aradaki mesafe çok fazla olduğundan ve bütçeniz bu mesafe için az olduğundan kararlı bir bağlantı sağlayamazsınız. Hem ping değerleri yüksek olur, hem de hızınız fazlasıyla düşer. Dolayısıyla hız kaybı olmadan internet kullanmayı unutun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı