5 Mbit upload ile yayın

suzerain

Hectopat
Arkadaşlar fiber internet altyapısı geldiğinde 5 Mbps upload ile 720P60FPS yayın yapabilir miyim? VDSL'de ucu ucuna yetiyor diyorlar ama belki fiber farklıdır :)

Çok verimli olmaz bence. Ama sistemin aynı anda oyun ve yayın için yeterliyse, oynayacağın oyunu çok çok çok rahat çalıştırıyorsa belki bir ihtimal.

Çok verimli olmaz bence. Ama sistemin aynı anda oyun ve yayın için yeterliyse, oynayacağın oyunu çok çok çok rahat çalıştırıyorsa belki bir ihtimal.

Neresi yetmiyor merak ettim. Başlangıç seviyesi için yeterli. Ha üst düzey için diyorsan yetersiz. Bu yüzden firmalara ikide bir kızıyorum. Ver işte Allah'ın belası TT.

Neresi yetmiyor merak ettim. Başlangıç seviyesi için yeterli. Ha üst düzey için diyorsan yetersiz. Bu yüzden firmalara ikide bir kızıyorum. Ver işte Allah'ın belası TT.
Dikkat ettiysen 'Bence' diye başlayarak fikrimi beyan ettim. Aynı anda oyun ve yayın dedim. CS:GO gibi bir oyunda bir şey olmayabilir ama diğer yüksek bileşen gerektiren çok oyunculu oyunlar sıkıntı üretir bana göre, verimli olmaz.

Eğer stabil 5 alırsan 4000-4500 bitrate verebilirsin. Çok büyük yayıncılar haricinde çoğunluk bu değerlerde 720p veya 900p yayın yapıyor zaten.

Dikkat ettiysen 'bence' diye başlayarak fikrimi beyan ettim. Aynı anda oyun ve yayın dedim. CS:GO gibi bir oyunda bir şey olmayabilir ama diğer yüksek bileşen gerektiren çok oyunculu oyunlar sıkıntı üretir bana göre, verimli olmaz.

Hatırlatırım. Tüm Türk yayıncıların çoğu 5 Mbps ile açıyorsa nasıl verimli olmuyor? Gayet o upload ile 720P60FPS açılıyor.

1080p için 5000 bit verdiğim halde yayın hala çöp, pikselleşmeler fazla arkadaş iyi miyi diyordu ama bir baktım yayına görmez olaydım. Belki program kaynaklıdır ama bence bir alakası yok, yerinde olsam yüksek bit hızlı video çeker upload ederim. Boş ver canlı yayını. Görüntü kalitesini bit hızını video çekiminde anca 50 MB yapınca adama benzetti.

Yeni konular

Geri
Yukarı