5 metre şerit LED kaç tane 9V pille çalışır?

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
5 metre şerit LED alıp bisikletime sarmak istiyorum. Trafosunu pilleri birleştirip çalıştırmayı düşünüyorum. Kumandayı kullanabilmek için kaç pille rahatça çalıştırabilirim 5 metreyi veya 1 metre başına kaç 9V pil gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
12 volt olması lazım. Metrede 1,2 amper çeker.
Böyle bir ürün ile 9 volt pil çıkışını 12 volta yükseltebilirsiniz. Pilleri paralel bağlayarak, toplam gücü yani pillerin daha uzun süre enerji vermesini sağlayabilirsiniz. Örnek olarak belirttiğim ürün max 18 watt enerji verebilmektedir. 1,2 amper x 12 volt desek, 14,4 watt eder. 18/14,4=1,25 yani en fazla 1,25 metre ürün kullanabilirsiniz.
Garanti olması açısından 1 metreden fazla kullanmayiniz.
Verdiğim bütün hesaplama, metre başına 1,2 amper olarak hesaplanmıştır.

Power bankla falan çalışmazmı ya yada direk 10 tane 9w pili birleştirsek o ürünü alıp 1 metreyle yapamam 1 metre hem yetmez bana göre 5tane alsamda 150tl pahalı olur biraz
12 volt olması lazım. Metrede 1,2 amper çeker.
Böyle bir ürün ile 9 volt pil çıkışını 12 volta yükseltebilirsiniz. Pilleri paralel bağlayarak, toplam gücü yani pillerin daha uzun süre enerji vermesini sağlayabilirsiniz. Örnek olarak belirttiğim ürün max 18 watt enerji verebilmektedir. 1,2 amper x 12 volt desek, 14,4 watt eder. 18/14,4=1,25 yani en fazla 1,25 metre ürün kullanabilirsiniz.
Garanti olması açısından 1 metreden fazla kullanmayiniz.
Verdiğim bütün hesaplama, metre başına 1,2 amper olarak hesaplanmıştır.

Geri
Yukarı