5 metre uzaklık için Ethernet kablosu

SuleymanCakir

Centipat
Modem yan odada. Ben bağlanabilmek için bir adaptör almıştım fakat internet hızımda ara ara düşüşler oluyor. Yan odadan bilgisayarıma Ethernet kablosu çekmek daha mı mantıklı yoksa bir şey fark etmez uğraşmaya değmez mi? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Bölgenizde bulunan herhangi bir elektrikciye gidip 5 metre CAT6 kablo alın hazır kablolar genelde kalitesiz oluyor. Tabi markadan markaya fark eder o ayrı mesele RJ45 basacak makasınız yoksa aldığınız yere rica edin hallederler böylelikle en ucuz yoldan çözmüş olursunuz sorununuzu.

cat6.jpg

KS
benglobalim

benglobalim

Decapat
Bölgenizde bulunan herhangi bir elektrikciye gidip 5 metre CAT6 kablo alın hazır kablolar genelde kalitesiz oluyor. Tabi markadan markaya fark eder o ayrı mesele RJ45 basacak makasınız yoksa aldığınız yere rica edin hallederler böylelikle en ucuz yoldan çözmüş olursunuz sorununuzu.

Eki Görüntüle 908615
Teşekkürler herhangi bir şekilde duvardan geçirebilir miyim?

SuleymanCakir

Centipat
Teşekkürler herhangi bir şekilde duvardan geçirebilir miyim?
Eğer RJ45 soketleri caktırmassan duvarı delip geçirmen kolay olur ama bende makas yok teknik bilgi yok dersen soketleri çaktır soketlerin ucunu peçeteye sarıp bantla kabloyu geçireceğin yere açtığın deliği biraz geniş aç sorun olmaz.

MonsterTR2

Centipat
7.5 metre Ethernet kablosu kullanıyorum, sıkıntı sıfır.

100 lerce metrede bile pek sıkıntı olmuyor. tabi cat verisyonunda göre değişir bende 10 m küsür kullanıyorum sıkıntı yok artı uçuna ekleme var adaptörle hız farkı yok direk içinde direk dijital bişey olmadığı için sadece kablo ve bağlantı noktası olduğu için

Critness

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Osmaniye/Merkez
100 lerce metrede bile pek sıkıntı olmuyor. tabi cat verisyonunda göre değişir bende 10 m küsür kullanıyorum sıkıntı yok artı uçuna ekleme var adaptörle hız farkı yok direk içinde direk dijital bişey olmadığı için sadece kablo ve bağlantı noktası olduğu için
Kablo kaliteli olduğu sürece dediğiniz doğru.

DrAtahan

Centipat
Modem yan odada. Ben bağlanabilmek için bir adaptör almıştım fakat internet hızımda ara ara düşüşler oluyor. Yan odadan bilgisayarıma Ethernet kablosu çekmek daha mı mantıklı yoksa bir şey fark etmez uğraşmaya değmez mi? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.
Kablosuzla 50 mbps geçmeyen internet, 7 metre enthernet kablosuyla 98 mbps oluyor, yani paketim 100 mbps,kabloyla neredeyse tamamını alabiliyorum.Kablo ile bağlantı daha iyidir.

Yukarı