5 ms İPS ile 5 Ms TN Panel Arasında Fark Var Mı ?

5ms IPS ekran kullanıyorum. Hayalet efekti olmuyor.
Kusura bakmayın konuyu hortlatmış gibi olacağım ancak birşey sormak istiyorum size. Aynı monitörü kullanıyorum sizinle. Bazı sitelerde bu monitörün ms 14 olarak gözüküyor. Smart Response ile 5 ms ye düşüyormuş. Bunu nasıl ayarlarım. Bahsettiğim monitör Philips 234e5qbs

Ayarlardan Resim ---> Smart Response seçeneği en hızlı olarak ayarlı olması lazım.

1.jpg

Benim monitörde smart response yok birdek smartcontrast var. Monitörü 5 ms tepki süresi var diye aldım kılavuzunda 14 yazıyor. Smart Response özelliği yok. anlamadım ben bu işten birşey. Yinede teşekkür ederim

Benim monitörde smart response yok birdek smartcontrast var. Monitörü 5 ms tepki süresi var diye aldım kılavuzunda 14 yazıyor. Smart Response özelliği yok. anlamadım ben bu işten birşey. Yinede teşekkür ederim
Ayrıca Vga girişi kullanıyorum ondan dolayı o seçenek çıkmıyor olabilir mi?

Oyun oynanıp, sürekli aynı açıdan bakılacaksa uygun fiyatlı TN panel alınmalı bence.
Tam karşısından bakıldığı halde ıps panelde tn panellerde olmayan renkler gözüküyor ve renk doygunluğu muazzam oluyor. Tn panelde ise o renkleri asla göremezsiniz ve görebildiğiniz renkler de hiç doygun değildir. 2 Panelide kullanıyorum tepki süresi ve hz ları aynı ise kesinlikle ıps

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı