5 ms tepkimeli monitörle oyun oynanır mı?

RamsesJX

Kilopat
Bu arada yeni konu açmak istemedim hocam elimde 5 ms tepkimeli, 1400x900 çözünürlüğünde Casper monitör var. FPS oyunları ağırlıklı oynuyorum. Değiştirmemi tavsiye eder misiniz ? Değiştirirsem 21.5 inç ve 2 ms tepkime süreli monitör alacağım.

ASUS'un çok daha iyi modelleri varken nede bu alınsın ki ? Soğutma bloğundan anlaşılıyor.
Bütçe yetiyorken ASUS'dan vazgeçilmemeli. Çok kötü değil ancak daha kötü yani. İyisini almakta fayda var.

Monitörü değiştirmeni tavsiye ederim ancak para sıkıntısı yoksa. 23 INC, LED, 2ms şık bir monitör ile çok süper oyun oynanır.
Tabi para sıkıntısı olduğu ortada, kalsın bu yüzden.

ASUS'un çok daha iyi modelleri varken nede bu alınsın ki ? Soğutma bloğundan anlaşılıyor.
Bütçe yetiyorken ASUS'dan vazgeçilmemeli. Çok kötü değil ancak daha kötü yani. İyisini almakta fayda var.

Monitörü değiştirmeni tavsiye ederim ancak para sıkıntısı yoksa. 23 INC, LED, 2ms şık bir monitör ile çok süper oyun oynanır.
Tabi para sıkıntısı olduğu ortada, kalsın bu yüzden.

Şimdi şu şekilde param var sistemde zaten monitöre(21,5 inç ve 2 ms) yer ayrıldı ama 2 ms ve ortalama 3 inç için 350 tl vermek mantıklımı bilmiyorum. Onun yerine o parayı ekran kartına yatırmak daha mantıklı olmaz mı ? En azından bir işlemci soğutucusu alırım. Over clock yaparım. Monitör ilerde alınabilir bence, henüz karar veremedim 1-2 gün sonra şipariş vereceğim. Daha var karar zamanım ama bilmiyorum ne yapacağım :(

Peki ben mesela BF3 oynarken Multide 5 ms kendini çok belli eder mi ?

Arkadaşlar cevap bekliyorum yakın zamanda alacağım gerek var mı sizce ? Yoksa ekran kartına mı yatırayım bilgisayar kurdunun dediği gibi ? Yada FX6300'e işlemci soğutucusumu alsam ?

Son düzenleyen: Moderatör:
5ms sen araba yarışı oynarken 250 km hızla giderken arabanın köşelerinin buğulandığını görürsün. İşte bu olay 2ms monitörlerde olmaz ekran kartından monitöre renkler bozulmadan yenilenir.

İşlemci soğutucusu alıp OC yapsan oyunlara etkisi olmaz ancak o parayı ekran kartına yatırırsan uçarsın.
2 ms ile 5 ms arasında çok fark yok. BF3 de hızlı sahnelerde fark edilebilir ancak şuan gerek yok.

Şimdi iyi bir ekran kartı al, daha sonra iyi bir monitör alırsın. Ekran kartı için tam bütçe ne kadar bu arada ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı