5 yıldır işlemciye termal macun sıkmamak

Princess Azula

Hectopat
Yer
From Mathilda
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda RX 570 alacağım. i5 4460 işlemcim var ama 5 yıldır termal macunu yenilemedim ve FPS'lerde baya düşüş olmuştu ama ders falan. Bir de PC kötüydü, çok takmadım. Şimdi yenilesem işlemci eski FPS'leri verir mi yoksa düşük mü olur?

Arkadaşlar yakın zamanda RX 570 alacağım. i5 4460 işlemcim var ama 5 yıldır termal macunu yenilemedim ve FPS'lerde baya düşüş olmuştu ama ders falan. Bir de PC kötüydü, çok takmadım. Şimdi yenilesem işlemci eski FPS'leri verir mi yoksa düşük mü olur?
Isıdan kaynaklı ise yükselir. Bende az da olsa yükseldi. Ama 90 dereceden 60 dereceye indi.

Bu tarz ihmaller ilk etapta pek bir şey hissettirmez. Ama kanser gibi sinsi sinsi zarar verir donanıma. Temizlik önemli. Yapılmazsa parçaların ömrünü kısaltır. Sen işlemcine; plajda herkes mayo bikini ile gezerken, mont giydirmişsin yıllarca. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı