5 yıllık muhabbet kuşum yaşlandı mı?

Hocam durumu iyi gibi duruyor. Sadece uçma hızı ve çevikliği azaldı.

Hocam genelde ayrı odadalar. Uçma hızını etkiler mi ki yine de?

Yan odada seni yemek için canını veren biri var ve sana ulaşması bir dikkatsizliğe bakar psikolojiniz nasıl olurdu? Kuşları bilmiyorum tabii ki nasıl etkiler onları ama benim düşüncem bu.

Yan odada seni yemek için canını veren biri var ve sana ulaşması bir dikkatsizliğe bakar psikolojiniz nasıl olurdu? Kuşları bilmiyorum tabii ki nasıl etkiler onları ama benim düşüncem bu.
Haklısınız hocam.
Ben bir veterinere sorduğumda ortalama 15 yıl demişti, internette de 5-8 yıl arası yazıyor. İlginç.
Veteriner doğru söylüyordur umarım :)

@celalistşengörist, kedi ile kuş olmaz!
İkisini de birbirinden olabildiğince uzak tutun. Kuşunuzla ilgilenmeyi de bırakmayın. Muhabbet kuşları çok hassas hayvanlar. Hemen etkilenirler.
Hocam kuşlar yıllardır var ve kedi eve yeni geldi. İlk geldiğinde bebekti. Küçükken oynuyorlardı çok güzel bir şekilde. Ama son zamanlarda büyüyünce sorun olmaya başladı. Gerekirse kuşları dedemlere gönderirim. Ev içinde ayrı tutuyoruz genelde. Ama sorun olabiliyor bazen.

Hocam kuşlar yıllardır var ve kedi eve yeni geldi. İlk geldiğinde bebekti. Küçükken oynuyorlardı çok güzel bir şekilde. Ama son zamanlarda büyüyünce sorun olmaya başladı. Gerekirse kuşları dedemlere gönderirim. Ev içinde ayrı tutuyoruz genelde. Ama sorun olabiliyor bazen.
Benim de aynıydı. Kedi küçükken oynuyorlardı beraber.
Sonra ne oldu, kedi kuşu yemek üzereyken zor yakaladık. Aldığı yaradan dolayı öldü kuş. :)

Geri
Yukarı