5 yıllık Turbox deneyimim

GrandST

Decapat
İlk öncellikle benim Turbox oyuncu bilgisayarı degil ofis bilgisayarı ama ofis bilgisayarlarının hepsi neredeyse Windows 10 veya Windows 8.1 bize gelen bilgisayar Windows 7 olarak gelmisti. Hadi neyse isletim sistemini boş ver en azından ofis bilgisayarı Visual Studio 2017 falan kaldırır dersin onda bile kasıyor yeni Office de kasıyor oyunlarda cok performans beklemiyorum. CS:GO'da 60 FPS alıyordum Windows güncellendi 15 FPS aldım. Ortalama bu bilgisayarı aldıgınızda 2022 Windows sürümlerinde cok kasıyor. Ancak Windows 10 2019'da birazcık daha iyi olur ama yine de Win 8.1 veya Windows 7 kullanın bu adamların bilgisayarını kullanıyordum. Windows 2022 güncellemesini yaptım Half-Life 1 oyununda bile kasıyor. Eğer güzel bir bilgisayar istiyorsanız Turbox haric alın cünkü Turbox pismanlıktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncellikle benim Turbox oyuncu bilgisayarı degil ofis bilgisayarı ama ofis bilgisayarlarının hepsi neredeyse Windows 10 veya Windows 8.1 bize gelen bilgisayar Windows 7 olarak gelmisti. Hadi neyse isletim sistemini boş ver en azından ofis bilgisayarı Visual Studio 2017 falan kaldırır dersin onda bile kasıyor yeni Office de kasıyor oyunlarda cok performans beklemiyorum. CS:GO'da 60 FPS alıyordum Windows güncellendi 15 FPS aldım. Ortalama bu bilgisayarı aldıgınızda 2022 Windows sürümlerinde cok kasıyor. Ancak Windows 10 2019'da birazcık daha iyi olur ama yine de Win 8.1 veya Windows 7 kullanın bu adamların bilgisayarını kullanıyordum. Windows 2022 güncellemesini yaptım Half-Life 1 oyununda bile kasıyor. Eğer güzel bir bilgisayar istiyorsanız Turbox haric alın cünkü Turbox pismanlıktır.

Hocam uzun uzun anlatmışsınız ama sisteminizin içindeki parçalarından bahsetmemişsiniz neyse canınız sağ olsun.

Keşke Turbox alınmaması gerektiğini bu şekilde tecrübe etmeseydiniz geçmiş olsun.

Ben de şuna inanırım.
Marka ayrı bir olaydır. Kullanıcının kullanma bilgisi ayrı bir olaydır.

Kimi izoly'dir turbox'tur bir kasa alır 10 sene kullanır halen ondan cs go falan filan 60 fps ile oynar. Kimisi 5 yılda böyle sonuçla bırakabilir. Bunu unutmayalım. Ben de izoly kasa kullanıyorum şimdi hepiniz gömersiniz ancak Fortnite, Valorant, LoL, Cs Go falan fıstık 45+ fps ile oynamaktayız. 45+ yazdım diye eziklemeyin dropları ve düşüşleri baz alarak yazdım yalan ve genek olanı yazmak istesem 55+ yazardım. Tamam marka güçsüzdür, olabilir. Sen de bu markayı aldın, eyvallah bu .ok gibi ekonomide fahiş fiyat ödemek istemedin. O zaman mesela güncel Windows kullanmayacaksın. Stock Windows kullanmayacaksın. Elindeki çözümlere bakacaksın. Eline hiçbir çözüm geçirmeden marka eleştirmekten kolayı yoktur. 👍 (bence yani)

Burada markayı savunmuyorum ancak yine yine ve tekrar hatırlatmam gereken konu: Asgari ücretin 8500 lira olması. Bu gerçeği unutmadan değerlendirmelerimizi yaparsak çok daha gerçekçi olur.

Not: profilimdeki kasa ile Don't Starve Together'ı 50+ fps ile oynayabilmekteyim. Bilgisayar da nereden baksanız 16 yılı devirdi sayılır. Değişen tek parçası HDD oldu, o zaten başka bir HDD ile değişti.

Eline hiçbir çözüm geçirmeden marka eleştirmekten kolayı yoktur.

Bu markaların neden alınmaması gerektiğini paragraf paragraf yazabilirim ama anlamı yok. Markayı savunup savunmaman da önemli değil burada. Asgari ücret isterse daha da düşsün yine de alınmamalı. Kaç nesil eski parçaları kullanıyorlar sistemlerinin içinde. DDR3 sistemler için de 5-6 k verilmez bu devirde açık ve net olarak.

Fiyatlandırmalarına bakarsan bilgisayardan anlamayanları öttürmek için berbat kasalarına fahiş fiyatlar çektiklerini de görebilirsin. Çocuk kandırır gibi her kötü ürünün üzerine biraz da RGB konduruyorlar kazığın tuzu biberi oluyor.

Asgari ücreti yazma sebebim şaşırma duygusunun bozulmasını önlemek içindi. 8500 lira asgari ücret değer biçilen bir ülkede ortalama bir bilgisayarın ya da telefonun bu ücretin 1,5-2 katı olmasına kimse şaşırmaz oldu. Ondan yazıyorum.

Ben de şuna inanırım.
Marka ayrı bir olaydır. Kullanıcının kullanma bilgisi ayrı bir olaydır.

Kimi Izoly'dir Turbox'tur bir kasa alır 10 sene kullanır halen ondan CS:GO falan filan 60 FPS ile oynar. Kimisi 5 yılda böyle sonuçla bırakabilir. Bunu unutmayalım. Ben de Izoly kasa kullanıyorum şimdi hepiniz gömersiniz ancak Fortnite, Valorant, LoL, CS:GO falan fıstık 45+ FPS ile oynamaktayız. 45+ yazdım diye eziklemeyin dropları ve düşüşleri baz alarak yazdım yalan ve genek olanı yazmak istesem 55+ yazardım. Tamam marka güçsüzdür, olabilir. Sen de bu markayı aldın, eyvallah bu. Ok gibi ekonomide fahiş fiyat ödemek istemedin. O zaman mesela güncel Windows kullanmayacaksın. Stock Windows kullanmayacaksın. Elindeki çözümlere bakacaksın. Eline hiçbir çözüm geçirmeden marka eleştirmekten kolayı yoktur. 👍 (bence yani)

Burada markayı savunmuyorum ancak yine yine ve tekrar hatırlatmam gereken konu: Asgari ücretin 8500 lira olması. Bu gerçeği unutmadan değerlendirmelerimizi yaparsak çok daha gerçekçi olur.

Not: Profilimdeki kasa ile Don't Starve Together'ı 50+ FPS ile oynayabilmekteyim. Bilgisayar da nereden baksanız 16 yılı devirdi sayılır. Değişen tek parçası HDD oldu, o zaten başka bir HDD ile değişti.

Kaç FPS alırsanız alın bu önemli değil, önemli olan içindeki parçalar. Turbox veya Izoly gibi kasaların içindeki işlemciler en az 10 senelik. O kasalara verilen parayla daha iyi bilgisayar toplayabilirsiniz.

Geri
Yukarı