50.000 TL hazır sistem önerisi

Yizzlo

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir sisteme ihtiyacım var. Birkaç site gezdim hazır sistem satan. Ancak hangisi bana uygun karar veremedim. Tabii en pahalısını almak da mantıklı değil zira o sistemlere ihtiyacım yok. Aşağıdaki listeye göre, güvenilir bildiğiniz satıcılardan önerebileceğiniz sistemler hangileri olur? Veya kendiniz bir konfigürasyon önerebilir misiniz?

1-Oyun: 2K/144 Hz ana ekranım mevcut. Bu çözünürlükte modern oyunları oynatabilmesi gerekli örneğin CoD MW3, Diablo 4 vs...
İşlemci konusunda i3 ve i5 seçenekler uygun olur. Ancak jenerasyonların performansı konusunda bilgim yok. Yeterli bir işlemci hangisi olur?

Elimde mevcut 2 adet Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 2133 MHz cll4 (HX421C14FB2/8) RAM var. Hazır sistemden RAM'ini çıkarıp bunları kullanabilir miyim?
Elime SanDisk SSD Plus 1000GB model SSD de bulunuyor. Hazır sistemde kullanabilir miyim?
Elimde Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze aktif PFC güç kaynağı da bulunmakta. Hazır sistemde kullanabilir miyim?
Ekran kartı konusunda genelde 4070 kartlar oluyor. Bu kartın performansı ihtiyaçlara cevap verebilir mi? Uzun süre götürür mü?

2-Medya: Aynı anda 2 ekran kullanıyorum. İkinci ekranım standart 60 Hz bir ofis monitörü. Oyun oynarken aynı anda bu ekranda tarayıcıda (YouTube, Twitch, beinsports vs.) Medya oynatması gerekli. (HDMI - DP bağlantıları ekran mevcut.)

3-Bağlantı: Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı. Sanırım bu özellikler anakartta dahili olarak bulunuyor. Hazır sistemlere baktığımda orada yazan ana kartları arattığımda özellikler kısmında bu bağlantılar çoğunda yok gibi. Bunu nasıl çözebilirim?

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Dediklerinizden SSD hariç hiçbirini kullanamazsınız. 2K sistemde zaten DDR5 RAM olacak. AMD sistemlere bakın ileride upgradede daha kolaylık sağlar Intel'e göre. İnternetten Wi-Fi bağlayıcı alabilirsiniz ya da seçeceğiniz anakartta Wi-Fi var mı diye bakabilir yoksada daha iyisine upgrade edebilirsiniz.

Belki ikisinin arasında bir şeyler ayarlayabilirsiniz ya da ikisinden birisini seçebilirsiniz, size kalmış.

7500F 4070 Ti Super'e yeter mi?

Geri
Yukarı