50.000 TL sistem önerisi

king141134

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. GameGaraj'daki shark 7A'nın çok önerildiğini gördüm. Sistemde birkaç düzenleme yaptım ve 49.000 TL oldu. Fiyatı biraz düşürmek için hangi parçayı değiştirebilirim? Bir de FSP marka kasa ve PSU iyi midir?

Diğer konularda yorumlarınızı gördüğüm için sizi etiketliyorum. Yardımcı olursanız çok iyi olur.
@Kaan Diktaş @SadeceYiğit @xDraco @paWel @pawEn @SF24
Yanlış etiketlediysem kusura bakmayın.

Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime B650M-K
Palit 4070 Super.
G.Skill Ripjaws 32 GB 6000MHz CL32.
Kingston KC3000 1TB SSD.
Thermalright peerless Assassin 120 SE.
FSP CMT591m.

Daha sonra değiştirmem pek kolay olmaz diye düşünüyorum çünkü en basitinden RAM’i bile satmak zor bence. Daha önce yaşadım böyle bir durumu ve daha ucuza satılıyor. Sırf ekran kartı ti olsun diye diğer parçalardan vazgeçeyim mi? Bir de işlemci ile ekran kartı uyumu nasıl olur? İşlemci düşün seviye kalır mı ki?

Daha sonra değiştirmem pek kolay olmaz diye düşünüyorum çünkü en basitinden RAM'i bile satmak zor bence. Daha önce yaşadım böyle bir durumu ve daha ucuza satılıyor. Sırf ekran kartı Ti olsun diye diğer parçalardan vazgeçeyim mi? Bir de işlemci ile ekran kartı uyumu nasıl olur? İşlemci düşün seviye kalır mı ki?

Düşük seviye kalmaz. Sadece ekran kartını 4070 Ti süper yapıp alabilirsiniz.

FSP hakkında bir bilginiz var mıdır? Kasa ve PSU

Gayet iyidir. Bir sorun yaratmaz. Sistemde ekran kartını 4070 Ti süper yaparken Palit jetstream olanı seçin. Ardından 2x16 XPG RAM'lerle de özelleştirdiniz mi tamamdır. 49.6K gibi bir şey tutuyor.

Onun dışında bir değişikliğe gerek yok. Bütçe olursa şimdi ya da 1-2 ay sonra soğutucu alın. Şart.

Geri
Yukarı