50.000 TL sistem önerisi

Merhaba. GameGaraj'daki shark 7A'nın çok önerildiğini gördüm. Sistemde birkaç düzenleme yaptım ve 49.000 TL oldu. Fiyatı biraz düşürmek için hangi parçayı değiştirebilirim? Bir de FSP marka kasa ve PSU iyi midir?

Diğer konularda yorumlarınızı gördüğüm için sizi etiketliyorum. Yardımcı olursanız çok iyi olur.
@Kaan Diktaş @SadeceYiğit @xDraco @paWel @pawEn @SF24
Yanlış etiketlediysem kusura bakmayın.

Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime B650M-K
Palit 4070 Super.
G.Skill Ripjaws 32 GB 6000MHz CL32.
Kingston KC3000 1TB SSD.
Thermalright peerless Assassin 120 SE.
FSP CMT591m.
O bütçelere daha iyi sistemler bulabiliriz hocam, Araştırıp döneceğim.

Merhaba. GameGaraj'daki shark 7A'nın çok önerildiğini gördüm. Sistemde birkaç düzenleme yaptım ve 49.000 TL oldu. Fiyatı biraz düşürmek için hangi parçayı değiştirebilirim? Bir de FSP marka kasa ve PSU iyi midir?

Diğer konularda yorumlarınızı gördüğüm için sizi etiketliyorum. Yardımcı olursanız çok iyi olur.

Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime B650M-K
Palit 4070 Super.
Kingston KC3000 1TB SSD.
FSP CMT591m.
Kartı Galax yapsak daha iyi olmaz mı?

Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime B650M-K
Palit 4070 Super.
Kingston KC3000 1TB SSD.
FSP CMT591m.
FSP, PSU hakkında hiç bir soru işareti olmasın hocam, Gayet iyidir.

Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime B650M-K
Palit 4070 Super.
Kingston KC3000 1TB SSD.
FSP CMT591m.
Galax RTX 4070 Super 1-Click OC 2X 47SOM7MD9PSU 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Bu, Kart daha iyidir ama 1.000-1500 TL fark var. Performansda ise fark eder.

Son düzenleme:

Olabilir tabii. Bütçe aslında bu kadar değildi ama anakart B serisi, RAM'ler 32GB CL'si düşük, SSD iyisinden olsun derken bu bütçelere çıktım. Bu kadarına gerek var mı emin olamadım da :D

FSP, PSU hakkında hiçbir soru işareti olmasın hocam, Gayet iyidir.

Galax RTX 4070 Super 1-Click OC 2X 47SOM7MD9PSU 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Bu, Kart daha iyidir ama 1.000-1500 TL fark var. Performansda ise fark eder.

Arkadaş sadece ekran kartı almıyor hocam. Hazır sistem istiyor direk.

Boş verin hocam, İyi bir sistem ömürlüktür zaten.

Katılıyorum.

Arkadaş sadece ekran kartı almıyor hocam. Hazır sistem istiyor direk.

Katılıyorum.
Anladım hocam, İtopya, İnceHesap TAA hazır sistem kovalayalım o zaman.

Şu sistem sizce nasıl hocam? @Kaan Diktaş @king141134
1711655235696.png

Anladım hocam, İtopya, İnceHesap TAA hazır sistem kovalayalım o zaman.

Şu sistem sizce nasıl hocam? @Kaan Diktaş @king141134
1711655235696.png
SSD ve PSU bir tek dikkatimi çekti.

Anladım hocam, İtopya, İncehesap TAA hazır sistem kovalayalım o zaman.

Şu sistem sizce nasıl hocam? @Kaan Diktaş @king141134 Eki Görüntüle 2153103

Bu bütçede AM4 almak mantıksız ayrıca Game Booster kasa ve PSU içeriyor canlı bomba. 5700x3D güzel bir işlemci tamam ama AM5 gibi bir platforma sırt dönmek olmaz. Ventus serisi önermem. 50K TL'de benim bahsettiğim değişiklikler ile shark 7A alınabilir. Bütçe artılırsa soğutucu da alınır.

Benim görüşüm bu şekilde. :D

Bu bütçede AM4 almak mantıksız ayrıca Game Booster kasa ve PSU içeriyor canlı bomba. 5700x3D güzel bir işlemci tamam ama AM5 gibi bir platforma sırt dönmek olmaz. Ventus serisi önermem. 50K TL'de benim bahsettiğim değişiklikler ile shark 7A alınabilir. Bütçe artılırsa soğutucu da alınır.

Benim görüşüm bu şekilde. :D
Evet, Dikkatli bakınca bir sürü detay fark ettim. Biraz daha araştıralım fikir alışverişi hepimiz için de iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı