50.000 TL'ye 80CC motor önerisi

• Konuyu başlatan xBN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 792
Küba servisi bakımlarını yapar o zaman.

Evet yaparlar. Çok bir masraf açmaz. Parçaları genel olarak uygun. Hatta elinden iş geliyorsa benim gibi kendinde söküp takabilirsin. Hayatta motordan anlamazdım bir sene içerisinde karbüratörü, marş motorunu kendim söküp takar oldum.

Sen en iyisi evine yakın olan bir tane Küba, RKS, Benelli, Arora veya Mondial bayisine git ve bilgi al. Orada sana iyice anlatırlar ve gözüne hoş geleni alırsın.

Bana önereceğiniz motor hangisi şimdi
Kuba Brillant diyorum çünkü bu motor diğer 50CC motorlara göre biraz daha büyük hacimli. Bu yüzden uzun boylu birisi için diğer seçeneklerden daha ideal. Yine bunun gibi Arora Cappucino 50 modeli var ama o biraz daha pahalıdır.

Dediğim gibi sen bayiye gidip motorların boyutuna bak. Zaten hemen hemen hepsinin sistemi aynı. İçerisindeki bloklar aynı. Sadece motorun dış görünümleri farklı. Sende boyuna uygun olanı bayiden seç.

Küba brillant diyorum çünkü bu motor diğer 50CC motorlara göre biraz daha büyük hacimli. Bu yüzden uzun boylu birisi için diğer seçeneklerden daha ideal. Yine bunun gibi arora cappucino 50 modeli var ama o biraz daha pahalıdır.

Dediğim gibi sen bayiye gidip motorların boyutuna bak. Zaten hemen hemen hepsinin sistemi aynı. İçerisindeki bloklar aynı. Sadece motorun dış görünümleri farklı. Sende boyuna uygun olanı bayiden seç.

Teşekkürler sizce renk önemli mi? Beyaz nasıl olur ve yıkama nasıl olmalı bez ile mi temizlenmeli.

50-80 cc arasında vitesli motor yok. Tek dişliyle sürüyorsun. Bende RKS siesta var 80 cc. Gidişi ve yakıt tüketimi güzel. 50 bin civarı.
Kuba X Boss ve TK 03 falan var ama kalitesi tartisilir. Onun disinda 50 80 degil de en az 125 cc ve maxi scooter oneririm. Bulunursa 150 200 cc uzeri de mantikli olur.

Motosiklet ya da Scooter farketmeksizin ABS olan modellere bakin. ABSsiz almanizi asla tavsiye etmem.

Arkadaşlar yeni başlayacağım, ilk olacak 80 CC düşünüyorum. Otomatik olsun parça sorunu çekmeyeyim, teşekkürler.

Elektrikli mi benzinli mi motor istiyorsun bilmiyorum ama bende elektrikli motor var 35'e bırakabilirim.

@EdoMinato komik olan nedir söyle bizde gülelim.

Son düzenleme:
Elektrikli mi benzinli mi motor istiyorsun bilmiyorum ama bende elektrikli motor var 35'e bırakabilirim.

@EdoMinato komik olan nedir söyle bizde gülelim.
X kişi X ürün hakkında bilgi öneri almak isterken araya girip " bende Y model var satayım " diyenler bana hep komik geliyor.

50k param var 80cc motor önerin diyen adama " gel bende elektrikli var 35e satayım " diyorsun. Komiksin...

Son düzenleme:
Arkadaşlar 80 CC olsun, otomatik benzinli ilk defa sürmeyi öğreneceğim. Boy 1.83
Kuba Motor | Türkiye'nin Motosiklet Üreticisi nasıldır?

Kardeşim ben sana yardımcı olayım. Bir senedir bu piyasayı çok iyi bilirim.

Bu motorlar görüntü itibari ile hoştur. Hatta bugün otoparka birtanesini gördüm gerçekten güzel motor. Ama çok kaliteli değiller. Yani çok bir beklentin olmasın. Nazik motorlar bunlar. Bunlardan kastımda bütün Çinli motorlar yani. Kalite arıyorsan Honda, Yamaha falan bakacaksın ama onlarda da hem 50CC pek yok ve fiyatları senin bütçeni çok aşıyor. Başlangıç için sana attığım Küba gayet ideal. En azından Allah korusun kaza falan yaparsan çok ucuza tamir edebilirsin. Parçalarını kolayca temin edebilirsin.

Diğer bir husus bu motorlarda ABS yok. Frenlemene dikkat etmen lazım. Aniden frene kitlenirsen motor kayar. Ve aldığın zaman kesin ama kesin olarak lastikleri değiştir. Üzerinde orijinal gelen lastikleri çok adi. Bak üstüne basa basa söylüyorum lastikleri ilk fırsatta kesin değiştir.

Kafanda takılan bir soru varsa sorabilirsin.

Teşekkürler sizce renk önemli mi? Beyaz nasıl olur ve yıkama nasıl olmalı bez ile mi temizlenmeli.

Orası sana kalmış. Ben benzinliğe gidiyorum. İlk önce köpüklüyorum. Sonra bir bezle motoru temizliyorum. Ardından suyla duruluyorum. Motoru yıkamadan önce biraz soğuması için bırak. sıcak motora ve egzoza bir anda su değdirmemeye çalış. Ayrıca kontak ve konsol kısmına çok sus tutma. Hafifçe su tut ve bezle sil.

Yeni konular

Geri
Yukarı